Program
Konferencja klimatyczna w Gimnazjum Drukuj
17.11.2008.

W Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu została przeprowadzona konferencja klimatyczna pod hasłem „ Ochrona klimatu globalnego – wyzwanie przyszłości konieczność teraźniejszości”.
   
Wzięło w niej udział 50 osób: uczniowie gimnazjum oraz grupa fakultatywna uczniów LO im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, która w tym roku szkolnym zdaje maturę z geografii. Były to osoby szczególnie zainteresowane współczesnymi przemianami na świecie.
   
Prezentacja, którą obejrzano jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Climate Tour”, w ramach której przeprowadzany jest cykl spotkań z ekspertami w tej dziedzinie na temat zmian klimatu. Uczestnicy takich spotkań uzyskają obszerną wiedzę na temat globalnego ocieplenia oraz działań na rzecz ochrony klimatu podejmowanych w Polsce i na świecie. Ponadto lepiej zrozumieją proces międzynarodowych negocjacji klimatycznych, których ważnym elementem będzie Konferencja Klimatyczna Narodów Zjednoczonych w grudniu tego roku w Poznaniu.
   
W ciechanowieckiej konferencji klimatycznej wzięli udział eksperci z Koalicji Klimatycznej, która jest porozumieniem organizacji pozarządowych zainteresowanych działaniami na rzecz ochrony globalnego klimatu. www.koalicjaklimatyczna.org

                                                    

Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w Ciechanowcu


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl