Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury Drukuj
20.11.2008.

„Kultura jest krzykiem ludzi wobec ich przeznaczenia, czymś noszonym w sercach. Pewien znany człowiek powiedział, że jeżeli kultury nie ma w sercu to nigdzie indziej nie ma jej na pewno” – tymi słowami Jarosław Dworzański otworzył uroczystość wręczenia dorocznych Nagród Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury za sezon artystyczny 2007/2008.
   
W IX edycji konkursu wśród 30 osób nominowanych za działalność lub osiągnięcia w sferze kultury, które wzbogacają region znalazł się historyk z Ciechanowca Norbert Dariusz Tomaszewski, autor wydanej w tym roku monografii „Historia Ciechanowca do 1947 roku”.
   
Zarząd Województwa Podlaskiego pragnąc wspomóc integrację, zadbał by nagrody trafiły do różnych części województwa i wyłonił pięciu laureatów. Nagrody Marszałka otrzymali: Piotr Sawicki - fotografik z Białegostoku, Jarosław Szleszyński i Andrzej Makowski - historycy z Augustowa, Jan Kryński - twórca Towarzystwa Przyjaciół Miasta Wysokie Mazowieckie i Jacek Szymański – organizator Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. Innym elementem mającym podkreślić jedność województwa Podlaskiego było przeniesienie tegorocznego wręczania nagród do Muzeum Przyrody w Drozdowie.
   
Nominację w imieniu nieobecnego Norberta Tomaszewskiego z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego odebrała jego żona Olga Regina Tomaszewska.Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury

Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl