Europejski Dzień Języków Obcych w ciechanowieckiej Szkole Podstawowej Drukuj
02.12.2008.

Coroczne „Dni Kultury Europejskiej” organizowane w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu w tym roku przeprowadzono pod hasłem „Europejski Dzień Języków Obcych”.
   
Europejski Dzień Języków zainicjowany został przez Radę Europy, która wśród swoich działań prowadzi także politykę skierowaną na promocję językowej różnorodności i wielojęzykowość. Znajomość różnych języków jest ważna już na etapie wyboru kolejnych szczebli edukacji w kraju lub za granicą, a w przyszłości umożliwi zdobycie satysfakcjonującej pracy. Posługiwanie się innymi, niż język ojczysty, językami pomaga przekroczyć bariery i różnice kulturowe.
   
Uczniowie klas VI zaprezentowali kraje: Belgię, Francję, Hiszpanię i Rosję. Zorganizowali wystawy, na których można było zobaczyć mapy, zdjęcia, rysunki, książki, przewodniki, pocztówki i inne eksponaty związane z wymienionymi krajami, a także spróbować potraw narodowych przygotowanych przez uczniów. Dekoracja stoiska, zabawy językowe, „Jaka to melodia?”, Kalambury, czy pokazy taneczne to tylko nieliczne z przeprowadzonych konkursów, które oceniało jury.
   
Wyniki konkursów na www.kopernik.webd.pl

 

         Więcej zdjęć...

Europejski Dzień Języków Obcych w ciechanowieckiej Szkole Podstawowej
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl