Program
Podsumowanie Projektu "Nasze pasje" Drukuj
04.03.2009.

W niedzielę, 1 marca, w Ośrodku Animacji Kultury Wiejskiej w Winnie-Poświętnej uczniowie ze szkoły w Radziszewie Starym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz plastyczne rozwinięte w trakcie trwania projektu „Nasze Pasje”. Na realizację tego projektu Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej w Radziszewie Starym działający pod kierunkiem Doroty Komarowskiej i Piotra Gawrysiaka otrzymał dotację w wysokości 5500 złotych ze środków Programu „Działaj Lokalnie VI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie TUTOR w Kozarzach. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radziszewie Starym Elżbieta Komarowska w trakcie spotkania w Winnie-Poświętnej złożyła podziękowania za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu projektu.
   
Projekt „Nasze pasje” trwał sześć miesięcy, a w jego trakcie uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, spotkaniach literackich, wykonali szkolne dekoracje jesienne i zimowe, a także wzięli udział w wycieczce, w trakcie której obejrzeli wystawy malarskie i fotograficzne. W ramach projektu jego uczestnicy zwiedzili także pracownię „Witraży” państwa Godlewskich z Ciechanowca.
   
Realizacja projektu umożliwiła dzieciom i młodzieży między innymi twórczo zagospodarować wolny czas, wyposażyć ich w nowe doświadczenia i umiejętności, rozbudować zainteresowanie literaturą i sztuką środowiska lokalnego, włączyć się w życie kulturalne szkoły, rozwinąć umiejętności artystyczne oraz zaprezentować swój dorobek.
   
Niedzielne spotkanie w Winnie-Poświętnej było także okazją do przekazania przez Zofię Januszkiewicz-Diakowską proboszczowi parafii w Winnie-Poświętnej, księdzu Zbigniewowi Rycakowi, nagrody jaką otrzymał na początku lutego w konkursie „Inicjatywa Sołecka roku 2008 roku”. 

          Więcej zdjęć...

Podsumowanie Projektu „Nasze pasje”
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl