Powiatowy Konkurs Chemiczny Drukuj
23.04.2009.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza był gospodarzem I Powiatowego Konkursu Chemicznego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych z Wysokiego Mazowieckiego, Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, a w jury zasiadał jego pomysłodawca, ciechanowiecki nauczyciel chemii mgr Wojciech Cieszkowski.
   
Konkurs składał się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej wszyscy zawodnicy w ciągu trzech godzin musieli odpowiedzieć na 75 pytań z chemii. Do części praktycznej zakwalifikowało się 10 zawodników, którzy w teście zdobyli najwięcej punktów. Drugi etap zmagań trwał 2 godziny, w czasie których trzeba było dokonać analizy jakościowej kationów i anionów.
   
Po podsumowaniu wyników I miejsce ex quo zajęli Anna Zieleniewska z ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem i Tomasz Przekopiński z ZSOiZ w Ciechanowcu, II miejsce Michał Dąbrowski a III Jakub Dzierzkowski – obaj z ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem. 
         
I Powiatowy Konkurs Chemiczny

I Powiatowy Konkurs Chemiczny

I Powiatowy Konkurs Chemiczny

I Powiatowy Konkurs Chemiczny

I Powiatowy Konkurs Chemiczny
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl