Dwudziestolecie Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ciechanowcu Drukuj
04.06.2009.

Ciechanowiecki Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców połączył w tym roku walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze z obchodami 20-lecia istnienia jako samodzielna organizacja cechowa. Wcześniej istniejące organizacje cechowe były albo likwidowane przez okupantów (w czasie II wojny światowej) albo z mocy prawa funkcjonowały jako Oddziały Terenowe najpierw Cechu Rzemiosł Różnych w powiecie siemiatyckim, a potem w wysokomazowieckim. Obecny Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców powstał w 1989 roku jako jeden z trzech pierwszych cechów, które rozpoczęły działalność po wejściu w życie Ustawy o tzw. swobodzie gospodarczej (i zarazem dobrowolności zrzeszania się w cechach).
   
Aktualnie Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ciechanowcu zrzesza 37 członków (34 czynnych i 3 honorowych) a zakłady zlokalizowane są na terenie gmin: Ciechanowiec (31), Perlejewo (2) i Nur (1). Rzemieślnicy zrzeszeni w Cechu szkolą 42 uczniów w zawodach: stolarz, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, elektromechanik, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, fryzjer, piekarz, murarz, elektryk. Oprócz spraw związanych ze szkoleniem młodocianych i współpracą z OHP, Cech udziela pomocy w prowadzeniu prawidłowej dokumentacji, dba o bezpieczeństwo i higienę w zakładach rzemieślniczych, oraz stara się zorganizować pomoc w sprawach ubezpieczeń i podatków.
   
Prezes Izby Rzemieślniczej z Białegostoku Zbigniew Jan Lenart z okazji Jubileuszu wręczył Złoty medal im. Jana Kilińskiego Mirosławowi Andrzejowi Kobusowi, srebrny medal im. Jana Kilińskiego Grażynie Czapiuk, Honorową Odznakę Izby Rzemieślniczej w Białymstoku Henrykowi Gierosowi, Dorocie Małgorzacie Tymińskiej, Leszkowi Fiedorukowi, Stanisławowi Czrneckiemu i Jackowi Zagubieniowi, Srebrną odznakę “Za szkolenie uczniów w rzemiośle” Małgorzacie Filińskiej i Andrzejowi Przystupie, Złotą odznakę “Za szkolenie uczniów w rzemiośle” Andrzejowi Olszewskiemu, Andrzejowi Zarembie, Tomaszowi Dybowskiemu, Stanisławowi Józefowi Tymińskiemu i Mirosławowi Andrzejowi Kobusowi.
   
Zgromadzeni na walnym zebraniu członkowie cechu wybrali władze na nową 4-letnią kadencję: Starszym Cechu został Roman Godlewski, a członkami Zarządu: Mirosław Andrzej Kobus, Grażyna Czapiuk, Stanisław Tymiński i Andrzej Zaremba. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Wacław Klejzerowicz – przewodniczący, Roman Murawski – zastępca przewodniczącego i Leszek Fiedoruk – członek Komisji. 
       
        Więcej zdjęć...
Dwudziestolecie Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl