buy medication online
 
IX Podlaskie Święto Chleba Drukuj
18.08.2009.

Pełen atrakcji program IX Podlaskiego Święta Chleba organizowanego w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka zwabił do Ciechanowca gości, z których każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Od rana można było słuchać występów zespołów folklorystycznych, oglądać stoiska z wyrobami twórców ludowych, skosztować różnych gatunków chleba, bułek i ciastek czy spróbować regionalnych potraw.

Tradycyjne konkursy “Na najlepsze stoisko piekarnicze”, “Na najpiękniejszą równiankę” i “Regionalne prezentacje kulinarne” zostały w tym roku wzbogacone o nowe ogólnodostępne atrakcje – loterię fantową Stowarzyszenia “Rodzina” i “Wielką Loterię” z okazji jubileuszu 110-lecia Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu.

Niezmiennie jednak punktem kulminacyjnym Podlaskiego Święta Chleba są prezentacje, ściśle związanych z produkcją pieczywa, żniwnych i dożynkowych zwyczajów. Pokazy tradycyjnego żęcia zboża, oborywania “przepiórki” i młocki (w tym roku przy pomocy najnowszego nabytku w parku maszynowym muzeum – lokomobili parowej firmy Lanz z 1922 roku) były wstępem do przemarszu orszaku z wieńcem dożynkowym do Gospodarzy, którzy w nagrodę za dobrze wykonaną pracę przy żniwach zapewnili poczęstunek i zabawę przy muzyce.

          Więcej zdjęć...        

IX Podlaskie Święto Chleba

Podlaskie Święto Chleba - żęcie zboża  fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card