XXXI sesja Rady Miejskiej Drukuj
01.09.2009.

W czasie XXXI sesji Rady Miejskiej, jaka odbyła się 31 sierpnia 2009 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, radni wysłuchali sprawozdania Burmistrza z prac między sesjami, informacji na temat działalności w 2008 roku Przedsiębiorstwa Robót Komunalnych FARE w Ciechanowcu, Przedszkola w Ciechanowcu i Klubów Przedszkolaka w Łempicach i Radziszewie Starym, oraz informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy w I półroczu 2009 roku.

Burmistrz w swoim sprawozdaniu z wydarzeń jakie zaszły w naszej Gminie od czasu ostatniej sesji wymienił: przejazd 66 wyścigu Tour de Pologne i usytuowanie w naszym mieście lotnej premii; wydanie przez COKiS ciechanowieckiego bonu kolekcjonerskiego 10 “Nurców”; trwający nadal odbiór azbestu usuniętego przez mieszkańców z dachów domów; zakup samochodu marki Steier dla OSP Tworkowice; wyremontowanie ul. 11 Listopada, na której trwają ostatnie prace; rozpoczęcie prac przy kolektorze sanitarnym na ul. Wspólnej; wybudowanie hali sportowej przy Gimnazjum. W tym też czasie zostały ogłoszone przetargi na wybudowanie parkingów przy pl. Jana Pawła II i na ul. Wojska Polskiego, do których niestety nikt sie nie zgłosił; rozpoczęto prace przy oczyszczaniu zalewu – została już wykorzystana kwota, którą można było bez przetargu przeznaczyć na wykonanie robót. Teraz prace zostaną wznowione po rozstrzygnięciu przetargu na ich wykonanie. Została podpisana umowa przedwstępna pomiędzy przedsiębiorcą z branży metalowej GRUPPO O.M.G. reprezentowaną przez pana Piero Bacciono a Frito Lay Poland Sp. z o.o. Jest to pierwszy krok do powstania nowoczesnego zakładu, który po długich poszukiwaniach prowadzonych na terenie Polski przez włosko-polską spółkę, został umiejscowiony w Ciechanowcu. Gmina Ciechanowiec w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem złoży wniosek na modernizację dróg: Koce-Basie – Winna, Czaje-Bagno i Tworkowice i, w związku z oczekiwanym dofinansowaniem z tzw. schetynówek, pieniądze przeznaczone na inwestycję w Czajach-Bagnie zostają przesunięte na modernizację ul. Polskiej. Burmistrz przedstawił też informację o wykorzystaniu dotacji przy realizacji projektów realizowanych na terenie naszej gminy (plik do pobrania).

Radni Rady Miejskiej w Ciechanowcu rozpatrzyli skargę Eugeniusza Miłkowskiego na działalność Burmistrza Ciechanowca i podjęli uchwałę uznającą skargę za niezasadną. W dalszej części sesji radni przyjęli uchwały w sprawach: zmian w Statucie Gminy Ciechanowiec, ustanowienia flagi Gminy Ciechanowiec, zmian w budżecie gminy na 2009 rok, zaciągnięcia kredytu długoterminowego, udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wysokomazowieckiemu na dofinansowanie VI Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wysokomazowieckiemu na realizację inwestycji drogowej, wieloletniego programu inwestycyjnego oraz limitu wydatków na jego realizację oraz 7 głosami za i przy 5 głosach wstrzymujących uchwalono zmiany do Statutu Miejskiej Biblioteki w Ciechanowcu tworząc tym samym filie biblioteki w Winnie-Poświętnej i Pobikrach.

XXXI sesja Rady Miejskiej 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl