Andrzej Wierzchowski (1955-) Drukuj

 Andrzej Wierzchowski (1955-)
Andrzej Wierzchowski urodził się 22 maja 1955 roku w Warszawie. Po ukończeniu kierunku elektronicznego ze specjalnością radiowo-telewizyjną w Elektroniczno-Mechanicznych Zakładach Naukowych im. Marcina Kasprzaka, podjął pracę w  Zakładach Radiowych im. Marcina Kasprzaka. Później pracował w Stołecznym Ośrodku Elektronicznej Techniki Obliczeniowej i w Hucie Warszawa, a w 1983 roku wyjechał do Niemiec, gdzie od 1991 roku pracuje w fabryce słodyczy Ferrero we Frankfurcie nad Menem jako programista.

Z Ciechanowcem Andrzej Wierzchowski związał się w 1977 roku poślubiając ciechanowiecczankę Alicję Mirkowicz, z którą ma dwójkę dzieci.

W 1988 roku zaangażował się w organizację kontaktów partnerskich pomiędzy leżącym ok. 30 km na północ od Frankfurtu nad Menem miastem Rosbach vor der Höhe a Ciechanowcem. Uczestniczył we wszystkich oficjalnych podróżach przedstawicieli Rosbach do Ciechanowca, jest współzałożycielem i aktywnym działaczem Towarzystw Partnerstwa w obu miastach, które sprawowały orgnizacyjną pieczę nad serią imprez, mających na celu wzajemne poznanie i zbliżenie mieszkańców, jak wizyty młodzieży i dorosłych czy turnieje piłkarskie.  Był m.in. współorganizatorem wizyty dużej grupy mieszkańców partnerskiego Rosbach w Ciechanowcu w sierpniu 2008, wizyty w Rosbach delegacji z Gminy Ciechanowiec i jej udziału w obchodach 1125 rocznicy pojawienia się pierwszej pisanej wzmianki o tym mieście oraz spotkania w Ciechanowcu w 2010 r. dla uczczenia 15 rocznicy nawiązania oficjalnej współpracy.

W 1993 roku w uznaniu wkładu w popularyzację Ciechanowca poza granicami kraju oraz zbliżenie między narodami, Andrzej Wierzchowski otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Ciechanowca.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl