Program
Dwudziestolecie powstania Koła Terenowego Związku Sybiraków Drukuj
24.09.2009.

Obchody Dnia Sybiraka były w tym roku połączone z obchodami 20 rocznicy powstania Koła Terenowego Związku Sybiraków w Ciechanowcu.

Po mszy św. w intencji Sybiraków, apelu poległych, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy pod pomnikiem „Ofiarom Sybiru 1939-1947”,  dalsza część uroczystości odbyła się w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka.

Poseł na Sejm RP Jacek Bogucki i Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko podkreślali w swoich wystąpieniach wyjątkowość sytuacji w jakiej znalazły się wschodnie tereny Polski - zmiany wojsk okupacyjnych niemieckich i sowieckich oraz represje, które objęły 350 tys. osób deportowanych na wschód, głównie na Syberię.

Wicedyrektor Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka Anna Wiśniewska i kierownik Działu Historyczno-Artystycznego Norbert Tomaszewski zaprosili zebranych na wystawę czasową będącą zalążkiem przygotowywanej stałej ekspozycji dotyczącej Sybiraków.

W czasie spotkania przy herbacie Sybiracy wspominali dawne przyjaźnie i przeżycia, opowiadali o tym co najbardziej utkwiło im w pamięci, planowali działania mające upamiętnić ich tragedię i dwudziestolecie działalności. Ciechanowieckie Koło Terenowe Związku Sybiraków zaplanowało złożenie 11 listopada  Matce Bożej Ciechanowieckiej wotum za szczęśliwy powrót.

Chętni do udziału w tej inicjatywie mogą wspomóc Sybiraków datkami pieniężnymi lub srebrnym i złotym złomem, niezbędnym do wykonania wotum.

 
Związek Sybiraków
Koło Terenowe
ul. Dworska 18  
18-230 Ciechanowiec
tel. 086 277 15 06 (prezes)

          Więcej zdjęć...        

Dwudziestolecie powstania Koła Terenowego Związku Sybiraków w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl