Jesienne ćwiczenia ciechanowieckich jednostek OSP Drukuj
28.09.2009.
 Jesienne ćwiczenia ciechanowieckich jednostek OSP

fot. Z. Poniatowski MPI

W tym roku terenem działania ciechanowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych  ćwiczących "prowadzenie działań gaśniczych na kompleksach leśnych" były lasy koło Bujenki.

Strażacy z Ciechanowca, Bujenki, Koców-Basi, Pobikier, Winny-Chrołów, Tworkowic, Wojtkowic Starych i Kozarzy sprawdzili możliwości i wydajność swoich pojazdów pożarniczych przy przetłaczaniu wody na duże odległości, gaszenie prze strzennych pożarów lasów, z uwzględnieniem zasilania z naturalnych zbiorników wodnych oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym przy pomocy zestawu medycznego PSP R-1.

W pozorowanej akcji gaśniczej uczestniczyło ponad 60 strażaków, którzy przybyli na wezwanie, i dziewięć samochodów będących w posiadaniu naszych jednostek. Ponad kilometr połączonych węży gaśniczych przetłaczał wodę z rzeki, gdzie zorganizowano punkt czerpania wody, do miejsca "pożaru", gdzie podawano prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się las. "Poszkodowanemu grzybiarzowi" odnalezionemu na miejscu zdarzenia sprawnie przywrócono drożność dróg oddechowych, unieruchomiono złamania i przetransportowano poza obszar zagrożenia.

Nadzorujący przebieg ćwiczeń strażacy z Komendy Powiatowej PSP: dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej młodszy brygadier Zbigniew Zalewski i zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej młodszy brygadier Maciej Krajewski, byli zadowoleni ze stanu wyposażenia , przygotowania pojazdów i sprzętu do działań, zabezpieczenia ratowników w odzież specjalną i uzbrojenie osobiste, umiejętności współdziałania, z wyszkolenia druhów oraz praktycznej wiedzy na temat obsługi sprzętu pożarniczego i ratowniczego.

          Więcej zdjęć...

Jesienne ćwiczenia ciechanowieckich jednostek OSP

Strażacy OSP w Kozarzach   fot. Z.Poniatowski MPI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl