"Zamki, grody, ruiny - waloryzacja i ochrona" Drukuj
23.10.2009.
Od szesnastu lat w Polsce obchodzone są we wrześniu Europejskie Dni Dziedzictwa.  

Pod hasłem „Zamki, grody, ruiny – waloryzacja i ochrona” odbywa się w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu trzydniowa międzynarodowa konferencja wpisująca się w hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa „Zabytkom na odsiecz! Szlakiem grodów, zamków i twierdz”. 

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z kryteriami wartościowania zabytkowych zasobów w świetle dorobku polskiego konserwatorstwa i doświadczeń europejskich, zasadami ochrony konserwatorskiej wobec zróżnicowanych wartości zabytkowych, dopuszczalnymi formami i warunkami ingerencji w zabytkowe struktury, a także wpływem uwarunkowań pozakonserwatorskich na metody ochrony.

Organizatorami konferencji są: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Badań i Dokumentacji Zabytków i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Inicjatywa Europejskich Dni Dziedzictwa została ustanowiona przez Radę Europy w 1991 roku, a od 1999 roku jest realizowana przez Radę Europy i Unię Europejską i stanowi największy projekt edukacyjny, którego celem jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie lokalnych tradycji i twórców kultury oraz przypomnienie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Polska włączyła się w organizacje obchodów w 1993 roku i co roku we wrześniu na terenie naszego kraju liczne zabytki i miejsca kultury udostępniane są do zwiedzania szerokiej publiczności. Organizowane są także wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące.


„Zamki, grody i ruiny – waloryzacja i ochrona”

„Zamki, grody i ruiny – waloryzacja i ochrona”

„Zamki, grody i ruiny – waloryzacja i ochrona”

 „Zamki, grody i ruiny – waloryzacja i ochrona”

fot. A. Kieliszek MPI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl