Most na rzece Nurzec Drukuj
26.10.2009.
  
W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu odbyło się drugie spotkanie w sprawie remontu mostu na rzece Nurzec.

Po analizie czynników ekonomicznych, społecznych, technicznych i środowiskowych Biuro Konstrukcyjne Rejprojekt Anny Rej przedstawiło najbardziej optymalny projekt przebudowy mostu zabezpieczający kwestie techniczne i ekonomiczne. Projekt oparty będzie na istniejących podporach. Wykonane zostaną nowe dźwigary nośne, płyta jezdna oraz 2,5 metrowy ciąg pieszo-rowerowy z jednej strony mostu i ciąg pieszy z drugiej strony. Zamówienie złożone przez inwestora (Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku) przewiduje wyremontowanie mostu tak, aby kwalifikował się do klasy B (czyli miał nośność konstrukcyjną 40 ton).
 
Remont planowany jest na wiosnę 2010 roku – jeśli wszystkie ustalenia i przetargi przebiegną zgodnie z planem – i będzie trwał ok. 11 miesięcy. W tym czasie będą obowiązywać ograniczenia tonażu samochodów uprawnionych do przeprawy przez most oraz ruch wahadłowy.   
         

Most na rzece Nurzec

fot. A. Kieliszek MPI

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl