Próbna matura z matematyki Drukuj
04.11.2009.
  
Po ponad 25 latach matematyka wraca na maturę jako przedmiot obowiązkowy. Od miesięcy trwają przygotowania, by w maju matura z matematyki wypadła jak najlepiej. Centralna Komisja Egzaminacyjna zorganizowała próbną maturę, która była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ogólnopolska próba odbyła się wczoraj. Ma ona pomóc maturzystom i nauczycielom w ocenie przygotowań, wyciągnięciu wniosków z wyników i zaplanowaniu pracy nad ewentualnymi brakami. Jednocześnie sprawdzany był też system egzaminacyjny - czy jest wystarczająca liczba egzaminatorów i czy są dobrze zorganizowani.

Także uczniowie klas III Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu zmierzyli się z 34 zadaniami na poziomie podstawowym. Przyszli maturzyści mieli do wyboru pytania testowe jednokrotnego wyboru oraz rozwiązywanie równań i nierówności. Prace zostały przesłane do OKE w Łomży, gdzie ich sprawdzeniem zajmą się zewnętrzni egzaminatorzy. Wyniki egzaminu będą znane za kilka tygodni.    
         

Próbna matura z matematyki

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl