Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Drukuj
24.11.2009.
 Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej

fot. O. R. Tomaszewska MPI  

Uczniowie i nauczyciele Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia działającej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu przedstawili efekty swojej pracy. W czasie koncertu zorganizowanego w auli Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, wystąpiło dwudziestu trzech spośród dwudziestu pięciu tegorocznych uczniów Szkoły Muzycznej.

 
Stopień trudności utworów prezentowanych przez młodych muzyków był bardzo różny, bo występowali wszyscy uczniowie - i ci, którzy dopiero rozpoczęli naukę, i ci uczący się już trzeci rok. Jedni wykonawcy zagrali popularne melodie,  np.: Kurki trzy czy Była sobie żabka mała, inni wykonali utwory z kanonu muzyki klasycznej, np.: polonez fortepianowy a-moll nr 13 Pożegnanie Ojczyzny M. K. Ogińskiego, temat z VI Symfonii Patetycznej h-moll op. 74, P. Czajkowskiego czy Marsz turecki czyli Rondo alla turca z Sonaty fortepianowej A-dur W. A. Mozarta.

 Wszyscy uczestniczący tego dnia w koncercie uczniowie zaprezentowali też nowy element szkolenia, jaki się w tym roku pojawił i wystąpili jako chór, wykonując pieśń patriotyczną Piechota muz. L. Łuskino, sł. B. Lubicz-Zahorski.

 Koncerty są okazją do opanowania sztuki publicznych występów (każdy rok kończy się egzaminem, w czasie którego uczeń musi wykonać wybrany utwór przed komisją) oraz dają możliwość podzielenia się swoimi umiejętnościami z rodziną i innymi słuchaczami koncertu. Uczniowie i nauczyciele Społecznej Szkoły Muzycznej zapraszają już na następny koncert - Koncert Kolęd, jaki odbędzie się około Świąt Bożego Narodzenia.

          Więcej zdjęć...

Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej

fot. O. R. Tomaszewska MPI

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl