Świąteczna Zbiórka Żywności Drukuj
10.12.2009.


Stowarzyszenie "Rodzina" i Wolontariat przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu 4 i 5 grudnia przyłączyły się do akcji świątecznej zbiórki żywności, organizowanej przez Banki Żywności. 97-osobowa grupa wolontariuszy zbierała żywność w 13 punktach handlowych na terenie naszego miasta, a dwie uczennice namawiały do podzielenia się zakupami w swoim rodzinnym Kuczynie.

Młodzi wolontariusze gorąco zachęcali klientów sklepów do pomocy potrzebującym.  Zaangażowanie uczniów, chęć niesienia pomocy, wielkie serce i godna pochwały hojność okazana przez mieszkańców, sprawiły, że będzie można wspomóc niektóre potrzebujące rodziny i sprawić, by nadchodzące święta nabrały dla nich właściwego klimatu i nastroju.

Po posegregowaniu zebranych produktów według asortymentu oraz wagi, zliczeniu i wprowadzeniu na listę przygotowaną przez Bank Żywności, okazało się, że w tym roku zebrano 905,454 kg żywności na kwotę 5471,83 zł. Z zebranych produktów przygotowano 70 paczek, które zostaną dowiezione potrzebującym na święta.

źródło: www.zsoiz-ciechanowiec.pl 

Świąteczna Zbiórka Żywności

fot. ZSOiZ

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl