Jasełka w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu Drukuj
23.12.2009.

 Jasełka w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu

fot. O.R. Tomaszewska MPI  

 Jako, że Polacy w tradycji to mają,
I co roku o tej porze Jasełka przedstawiają
Więc i my także z weselem chcemy kolędować
I małemu Jezusowi serce ofiarować...

Słowami tego wiersza dzieci z koła teatralnego uczniów klas I-III przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika zaprosiły mieszkańców Ciechanowca na Jasełka.   
   
Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Teksty jasełkowe były w większości anonimowe, wielokrotnie przerabiane, gdyż zawierały wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń. Zgodnie z wielowiekową tradycją dzieci przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem. Mimo trudności spowodowanych chorobą kilku młodych aktorów, pozostali stanęli na wysokości zadania - zastąpili kolegów i pokazali przybyłym gościom efekt swojej pracy.

Koło teatralne dzieci z klas I-III prowadzone jest przez p. Dorotę Koc w ramach projektu "Aktywność naszą szansą" realizowanego w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika. Dzięki dofinansowaniu w ramach Działania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie wszystkich poziomów mogą korzystać z zajęć wyrównawczych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz brać udział w kołach zainteresowań: informatycznym, przyrodniczo-ekologicznym i teatralnym. Projekt przewiduje także bezpłatny wyjazd do teatru dla uczniów z kół teatralnych, Zieloną Szkołę dla uczestników kół przyrodniczych.       

          Więcej zdjęć...

Jasełka w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu

fot. O.R. Tomaszewska MPI


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl