Program
Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Narysuj mi Chopina"... Drukuj
08.01.2010.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku artystycznego Fryderyka Chopina dla dziedzictwa narodowego i światowego, ogłosił rok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina. W obchody dwusetnej rocznicy urodzin jednego z największych artystów w historii polskiej kultury, najwybitniejszego polskiego kompozytora i przedstawiciela muzyki okresu romantyzmu na świecie, włączyło sie także wiele innych krajów z całego świata.

Dział Kultury Ambasady Francji w Polsce, wspólnie ze Stowarzyszeniem Prof Europe, zorganizował konkurs plastyczny dla gimnazjalistów i licealistów uczących się języka francuskiego. Konkurs był zatytułowany „Narysuj mi Chopina, portret kompozytora i jego związki z Polską i Francją”. W konkursie wzięło udział 970 uczniów z 214 szkół z całej Polski, którzy wykonali łącznie 930 prac. Organizatorzy wybrali cztery zwycięskie rysunki, które zilustrują kartki świąteczne Ambasady Francji, Instytutu Francuskiego w Warszawie, Instytutu Francuskiego w Krakowie oraz Alliance Française  i przyznali 31 wyróżnień.

Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu Martyna Magdalena Łempicka, której gratulujemy.


Narysuj mi Chopina

Narysuj mi Chopina

fot. ZSOiZ w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl