Program
Międzynarodowe zgrupowanie Kyokushin Budo Kai (Winter Camp 2010) Drukuj
13.01.2010.

 Międzynarodowe zgrupowanie zimowe Kyokushin Budo Kai

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

Członkowie Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate w Ciechanowcu uczestniczyli w Międzynarodowym zgrupowaniu zimowym Kyokushin Budo Kai (Winter Camp 2010) jakie odbyło się w Daruvarze - pięknej, górskiej miejscowości na Chorwacji.

W zimowym obozie uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z Chorwacji, Holandii, Węgier, Polski, Włoch i Serbii. W składzie polskiej reprezentacji znaleźli się między innymi Shihan Tomasz Olejnik, Sensei Artur Więzowski, Sempai Kinga Więzowska. Polacy zyskali uznanie Kaicho Bluming’a oraz Kancho Kuipers’a za wysoki poziom i ducha karate.

W Kyokushin Budo Kai obowiązują 3 główne systemy, w których rozgrywane są zawody sportowe:
- Knock Down - najbardziej popularna forma kontaktowej rywalizacji sportowej, która charakteryzuje się brakiem uderzeń w głowę, rzutów, zakładania dźwigni oraz walki w parterze, ale wszystkie techniki zadawane są z pełną siłą.
- K1 - charakteryzuje się brakiem rzutów, zakładania dźwigni oraz walki w parterze, natomiast jest możliwość uderzania pięścią w głowę oraz stosowaniem wszelkich kopnięć.
- MMA - dozwolone są wszelkie rzuty, dźwignie, kopnięcia, uderzenia oraz walka w parterze.

Seminaria i treningi poświęcone były taktyce walki w tych systemach - Kaicho Jon Bluming (10 dan Kyokushin Karate i 9 dan Judo) poświęcił dużo czasu na taktykę walki w parterze, a Kancho Henk Kuipers (8 dan) skupił się na taktyce K1.

Treningi odbywały się trzy razy dziennie w cyklu dwu godzinnym. Choć były bardzo twarde i wyczerpujące, to w wolnych chwilach zawodnicy i zawodniczki mogli się odprężyć w termalnych basenach, które znajdowały się na terenie ośrodka goszczącego uczestników Winter Camp 2010.

Treningi prowadzili Kaicho Jon Bluming 10 dan (Holandia), Kancho Henk Kuipers 8 dan (Holandia), Shichan Mladen Sancic 7 dan (Chorwacja), Shihan Tomasz Olejnik 6 dan (Polska), Shihan Zvonko Samarżija 5 dan (Chorwacja), Sensei Artur Więzowski 4 dan (Polska), Sensei Nenad Sancic 4 dan (Chorwacja).

Na koniec obozu odbyły się czterogodzinne egzaminy na stopnie uczniowskie (kyu) i mistrzowski (dan). W czasie czterogodzinnych zmagań sprawdzano umiejętności kandydatów w technice, kata oraz walce full contact. Do Komisji Egzaminacyjnej zostali zaproszeni Shihan Tomasz Olejnik 6 dan i Sensei Artur Więzowski 4 dan.

źródło: Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

Międzynarodowe zgrupowanie zimowe Kyokushin Budo Kai

Międzynarodowe zgrupowanie zimowe Kyokushin Budo Kai

Międzynarodowe zgrupowanie zimowe Kyokushin Budo Kai

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl