Ciechanowiec realizuje "schetynówki" Drukuj
21.04.2010.
Wojewoda Podlaski Maciej Żywno i Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko podpisali umowy na budowę dróg lokalnych w Gminie Ciechanowiec.

Inwestycje te będą realizowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. W roku 2010 w powiecie wysokomazowieckim w ramach Programu przyjęto do realizacji 2 zadania. W ramach tych zadań przebudowanych zostanie 7,6 km dróg na wartość 7 497,3 tys. zł. Wnioskowane dofinansowanie ze środków budżetu państwa wynosi 3 507,5 tys. zł, co stanowi 47 % nakładów planowanych we wnioskach o dofinansowanie.

Gmina Ciechanowiec realizuje zadanie pn. Integracja dróg gminnych z powiatowymi w Gminie Ciechanowiec. Zakładana we wniosku wartość zadania wynosi 3 190,1 tys. zł, wnioskowana dotacja z budżetu państwa 1 353,9 tys. zł. W ramach zadania zostaną przebudowane drogi gminne o łącznej długości 4,9 km:

- Nr 108872B łącząca wieś Czaje-Bagno z drogą powiatową Brańsk  Granne; zakres robót obejmuje wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego, nawierzchni bitumicznej na jezdni, odwodnienia, oznakowania pionowego i poziomego drogi;

- Nr 108886B łącząca wieś Tworkowice z drogą powiatową Ciechanowiec Pełch; przebudowa polega na rozbiórce nawierzchni brukowcowej na istniejącej drodze i wykonaniu: podbudowy z kruszyw naturalnych oraz położeniu nawierzchni bitumicznej na jezdni, wybudowaniu chodników z kostki polbruk, zjazdów na posesje z kostki brukowej i ustawieniu znaków pionowych na drodze;

- Nr 108863B łącząca wieś Koce-Basie z miejscowością Winna-Poświętna; zakres robót obejmuje rozbiórkę istniejącej nawierzchni z mas mineralno-bitumicznych, rozebranie przepustów oraz wykonanie podbudowy drogi z kruszywa naturalnego, położenie dywanika z betonu asfaltowego na jezdni, wykonanie: poboczy z pospółki po obu stronach jezdni i chodników z kostki betonowej. Na drodze ustawione zostanie oznakowanie pionowe.

Gmina Ciechanowiec realizuje także wspólnie z Powiatem Wysokomazowieckim zadanie pn. przebudowa ul. Uszyńskiej w Ciechanowcu o łącznej długości 2,7 km, a w tym: wbudowanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej, budowę i przebudowę chodników, budowę parkingu dla samochodów osobowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego na drodze.


Ciechanowiec realizuje "schetynówki"

Ciechanowiec realizuje "schetynówki"
          
Ciechanowiec realizuje "schetynówki" 

fot. Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl