Matura 2010 Drukuj
05.05.2010.
404 tysięcy maturzystów przystąpiło w tym roku do egzaminu dojrzałości. Wczoraj odbył się obowiązkowy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym oraz, dla ok. 36 tysięcy chętnych maturzystów, na poziomie rozszerzonym. Dziś maturzyści zdają również obowiązkowy egzamin z matematyki na jednym lub na obu poziomach trudności, a w kolejnych dniach czekają ich egzaminy z języka obcego nowożytnego. Maturzyści zmierzą się także z egzaminami nieobowiązkowymi, między innymi z takich przedmiotów jak: biologia, geografia, wiedza o społeczeństwie, historia, historia sztuki i historia muzyki, fizyka i astronomia.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu do egzaminów maturalnych przystąpiło 129 abiturientów – 109 uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz 20 z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.
   
Egzaminy pisemne potrwają do 22 maja. Część ustna trwać będzie od 4 do 28 maja i przeprowadzana jest w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych. Wyniki maturzyści poznają 30 czerwca.  Egzaminy pisemne potwierdzające kwalifikacje zawodowe uczniów odbędą się 21 czerwca, a egzamin praktyczny od 22 do 25 czerwca. Wyniki tych egzaminów będą znane 27 sierpnia 2010 r.

Aby zdać egzamin maturalny zarówno w części ustnej i części pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego należy otrzymać, co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania z egzaminu z danego przedmiotu, niezależnie od zdawanego poziomu. Maturzyści, którzy przystąpili do wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej i nie uzyskają 30% punktów tylko z jednego przedmiotu zdawanego, jako obowiązkowy, mogą przystąpić do egzaminu „poprawkowego” z tego przedmiotu na tym samym poziomie. Egzamin pisemny poprawkowy odbędzie się 23 sierpnia, a egzamin ustny między 19 a 25 sierpnia 2010 r.
          
Matura 2010

Matura 2010 

Matura 2010

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza


 
facebook      instagram      youtube

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

 
eKartka 
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl