Myśliwi z pięciu województw walczyli o Puchar Burmistrza Ciechanowca Drukuj
06.05.2010.
 Myśliwi z pięciu województw walczyli o Puchar Burmistrza Ciechanowca

Już po raz czternasty, na strzelnicy myśliwskiej koło Malca, odbyły się Otwarte Zawody w Strzelectwie Myśliwskim o Puchar Burmistrza Ciechanowca. W zawodach wzięło udział 36 zawodników z województwa podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Wielobój został rozegrany w następujących konkurencjach:
- w śrucie: strzelanie do rzutków na kręgu myśliwskim i osi myśliwskiej (trap), strzelanie do rzutków na przelotach i do makiety zająca w przebiegu;
- w kuli: strzelanie do makiety dzika w przebiegu oraz do makiety rogacza i lisa.
W klasie mistrzowskiej wygrał Andrzej Burak z 485punktami, który okazał się także najlepszy w śrucie (295 pkt.). W klasie powszechnej I miejsce zdobył Łukasz Szydłowski z 457 punktami. Natomiast w kuli z sumą 192 punktów zwyciężył Paweł Turczyn.

Zwycięzcom nagrody i dyplomy wręczyli burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko i prezes Koła Łowieckiego „Rogacz” Jan Netter.