Trwa runda wiosenna sezonu piłkarskiego 2009/2010 Drukuj
12.05.2010.

Od ostatniej niedzieli kwietnia trwa runda wiosenna sezonu 2009/2010. Żałoba narodowa i konieczność renowacji murawy po ciężkiej zimie spowodowały konieczność przełożenia kilku spotkań, ale teraz rozgrywki toczą się pełną parą.

Grająca w grupie podlaskiej Klasy A drużyna seniorów COKiS nie najlepiej rozpoczęła tę rundę: przegrała z Rospudą Filipów (0:9), z Sudovią Szudziałowo (0:3) i Konarem Korą Koryciny (5:3). Pierwsza połowa wyjazdowego meczu w Korycinach była bardzo udana i do przerwy COKiS prowadził 2 bramkami, ale w drugiej połowie gospodarze zaczęli odrabiać straty  i zadanie wykonali z nawiązką. Bramki w meczu z Korycinami zdobyli dla COKiS-u Mariusz Gieros, Michał Kłopotowski, Rafał Murawski. Seniorzy po 22 rozegranych spotkaniach mają 19 punktów i zajmują 14 miejsce w tabeli.

W tym sezonie seniorzy rozegrają jeszcze osiem meczów, z czego aż 5 na Stadionie Miejskim w Ciechanowcu: 12 maja z KS Śniadowo (kolejka 21 - przełożona z powodu żałoby narodowej);  15-16 maja z Biebrzą Goniądz (kolejka 25); 19 maja z Krokusem Dobrzyniówka  (kolejka 19 przełożona z powodu renowacji murawy); 29-30 maja z Podlasiakiem Knyszyn  (kolejka 27); 13 czerwca z Gieretem Giby (kolejka 29).

W rozgrywkach juniorów młodszych po zakończeniu rundy jesiennej wyłoniono grupę mistrzowską, a pozostałe zespoły podzielono na 4 grupy. Juniorzy COKiS-u razem z  zespołami: MOSiR Grajewo, Orzeł Kolno, Forty Piątnica, Orlęta Czyżew i KS Śniadowo, trafili do grupy 3, w której zajmują obecnie 2 miejsce. Przegrali wprawdzie 1:4 mecz z MOSiR-em Grajewo (bramkę dla COKiS-u strzelił Piotr Olszewski), ale wygrali 10:3 z KS Śniadowo (bramki: Emil Boratyński 4, Karol Zieleniewski 2, Arkadiusz Szabat 2, Piotr Olszewski 1, Damian Tomczuk 1) i 7:1 z Orlętami Czyżew (bramki: Arkadiusz Szabat 4, Piotr Olszewski 2, Maciej Radziszewski 1).

Tradycyjnie najlepiej z ciechanowieckich drużyn prezentują się trampkarze starsi, którzy nadal liderują w swojej grupie wygrywając wszystkie spotkania bez straty gola i bijąc rekordy strzelności. W meczu z Kolejarzem Czeremcha padło 14 bramek (Szymon Suchodolski 5, Tomasz Gawrysiak 5, Wojciech Popławski 2, Grzegorz Binaś 1, Kamil Świerżewski 1), a w meczu z Włókniarzem II Białystok - 10 (Tomasz Gawrysiak 4, Szymon Suchodolski 3, Grzegorz Binaś 2, Wojciech Popławski 1).