"Dzień Ziemi" w Radziszewie Starym Drukuj
10.05.2010.
„Międzynarodowy Dzień Ziemi 2010” w Polsce przebiegał pod hasłem „Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”. W  Szkole Podstawowej  w Radziszewie Starym działania związane z „Dniem Ziemi” trwały kilka dni.

Pierwszego dnia delegacja uczniów  wyjechała na Powiatowy Turniej Ekologiczny do Kuczyna. Uczniowie wykonali ekologiczny strój żeński – suknię balową i ekologiczny prezent dla mamy – odkurzacz,  przygotowali piosenkę o treści ekologicznej z podkładem muzycznym na własnoręcznie wykonanych instrumentach.  Dodatkowo wykonali album, w którym zamieścili fotografie z bieżącej działalności ekologicznej. W turnieju drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.

Kolejnego dnia, po krótkim apelu okolicznościowym, przystąpiliśmy do sadzenia świerków na placu szkolnym. Świerki przekazał nam pan Witold Lipski – leśniczy Nadleśnictwa Rudka, który  nadzorował przebieg prac, wprowadzając dzieci w tajniki sadzenia i pielęgnacji roślin.  W tym dniu posadziliśmy 96 sztuk młodych świerków i 7 ukorzenionych pędów wierzby.

Dzień następny to sprzątanie pobocza drogi powiatowej na trasie: Antonin, Winna-Wypychy, Winna-Chroły, Winna-Poświętna, Trzaski, Radziszewo Stare, Radziszewo-Sobiechowo i Radziszewo-Króle, o długości około 9 km. Łącznie zebraliśmy 76 worków śmieci. Po powrocie do szkoły czekała na uczniów  miła niespodzianka: płonące ognisko i kiełbaski.

                                              

Dorota Stankiewicz
Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym

          
„Dzień Ziemi” w Radziszewie Starym

„Dzień Ziemi” w Radziszewie Starym

„Dzień Ziemi” w Radziszewie Starym

„Dzień Ziemi” w Radziszewie Starym

„Dzień Ziemi” w Radziszewie Starym

fot. Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl