Program
Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Ciechanowcu Drukuj
14.05.2010.

Po raz piąty drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Wysokomazowieckiego przyjechały do Ciechanowca, by rywalizować o awans do dalszych rozgrywek. Zawody zorganizowane były przez Uczniowskie Kluby Sportowe ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.
   
W sobotę na Stadionie Miejskim w Ciechanowcu w eliminacjach powiatowych X Podlaskich Igrzysk w lekkiej atletyce im. Zbigniewa Orzeszko wystartowało prawie 200 dziewcząt i chłopców, rywalizujących o pierwsze pięć miejsc dających awans od  półfinału wojewódzkiego odbywającego się 14 maja w Białymstoku. Spośród dzieci z ciechanowieckich szkół do wojewódzkiego półfinału igrzysk zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im M. Kopernika w Ciechanowcu:

Dziewczęta:
Sylwia Zagubień - III miejsce (oszczep)
Karolina Czarnecka - IV miejsce (80 m ppł)

Chłopcy:
Dawid Rytel Dawid - V miejsce (dysk) i VI miejsce (oszczep)
Mateusz Wysocki - V miejsce (oszczep) i VI miejsce (dysk)
Tomasz Reczko - II miejsce (200 m ppł)
Radosław Pampuch - V miejsce (600 m)
Mateusz Świerżewski - 5 miejsce (60 m) i 2 miejsce (skok w dal)

Podobna liczba młodych sportowców rywalizowała w niedzielnej XI Podlaskiej Gimnazjadzie w lekkiej atletyce im. Stanisława Baszenia. Wśród uczniów Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu kwalifikacje do półfinału gimnazjady zdobyli:

Dziewczęta:
Karolina Łempicka - II miejsce (600 m)
Sylwia Bekier - V miejsce (skok w dal)
Klaudia Markowicz - I miejsce (skok wzwyż)
Justyna Niemyjska - III miejsce (pchnięcie kulą)
Martyna Florczuk -III miejsce (rzut oszczepem)
Martyna Stankiewicz - IV miejsce (rzut oszczepem)

Chłopcy:
sztafeta 4 x 100 m - I miejsce
Tomasz Olszewski - I miejsce (100 m) i I miejsce (skok w dal )
Karol Wojtkowski - III miejsce (100 m) i IV miejsce (skok wzwyż)
Piotr Olszewski - IV miejsce (100 m)
Grzegorz Binaś - II miejsce (300 m)
Ołtarzewski Wojciech - IV miejsce (300 m)
Michał Kamiński - I miejsce (600 m)
Hubert Miszczuk - V miejsce (2000 m)
Tomasz Tarnowski - V miejsce (skok w dal)
Grzegorz Zaremba - I miejsce (pchnięcie kulą) i I miejsce (rzut dyskiem)
Szymon Brzeziński - III miejsce (pchnięcie kulą) i III miejsce (rzut dyskiem)
Bartosz Niemyjski - III miejsce (rzut oszczepem)

Wyniki X Podlaskich Igrzysk w lekkiej atletyce im. Zbigniewa Orzeszko
Wyniki XI Gimnazjady w lekkiej atletyce im. Stanisława Baszenia
           

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Ciechanowcu

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Ciechanowcu

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Ciechanowcu
 
Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Ciechanowcu

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Ciechanowcu

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Ciechanowcu

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Ciechanowcu

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Ciechanowcu

fot. A. Kieliszek, O.R. Tomaszewska MPI


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl