Program
Wizytacja w Dekanacie Ciechanowieckim Drukuj
31.05.2010.

Od 27 do 29 maja biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz wizytował kanonicznie parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

Ksiądz biskup oprócz udzielenia sakramentu bierzmowania i Eucharystii dla chorych, modlił się za zmarłych na cmentarzu, odwiedził kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, kaplice w Przybyszynie i Wojtkowicach-Dadach, oraz spotkał się z wiernymi w ich miejscach pracy.

W spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu uczestniczyli radni Rady Miejskiej, burmistrz Ciechanowca, pracownicy Urzędu Miejskiego i Ośrodka Pomocy Społecznej, sołtysi, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych i Policji. W czasie spotkania poruszano tematy związane z aktywnością społeczeństwa m.in. powstanie i działalność na terenie gminy Klubu AA "Ostoja", zakończoną sukcesem zbiórkę pieniędzy na zakup mieszkania dla czwórki osieroconych dzieci, coroczne świąteczne zbiórki produktów żywnościowych czy też obecną zbiórkę darów dla powodzian.
 
W program wizytacji włączone zostały także obchody rocznicy koronacji Matki Bożej Ciechanowieckiej - został pobłogosławiony witraż z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem trzymającym szczygła, który zamontowano we frontonowym oknie świątyni i powołano Rycerstwo Matki Bożej Ciechanowieckiej, które ma szerzyć jej kult.

          Więcej zdjęć...
                 
Wizytacja w Dekanacie Ciechanowieckim 

fot. Z. Poniatowski MPI


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl