Program
Pożar w lesie pod Ciechanowcem - ćwiczenia OSP Drukuj
16.06.2010.

 Pożar w lesie pod Ciechanowcem - ćwiczenia OSP

fot. O.R. Tomaszewska MPI

W tym roku ciechanowieckie Ochotnicze Straże Pożarne sprawdzały swoją sprawność we współpracy gasząc "pożar" w lesie pomiędzy Ciechanowcem a Kozarzami.
 
Ponad sześćdziesięciu strażaków doskonaliło umiejętności działania w przypadku zdarzeń wymagających użycia do działań gaśniczych dużej ilości sił i środków.  Dziewięć samochodów będących w posiadaniu jednostek z Ciechanowca, Bujenki, Koców-Basi, Pobikier, Winny-Chrołów, Tworkowic, Wojtkowic Starych i Kozarzy zostało rozstawionych na trasie pomiędzy Ralką a miejscem "pożaru". Wodę pobierano z Ralki przy pomocy pompy szlamowej i pompy pływającej Niagara, po czym przetłaczano przez kilometr połączonych  węży gaśniczych do miejsca, gdzie podawano prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się las.

Sprawdzono także umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym przy pomocy zestawu medycznego PSP R-1. "Poszkodowany" został sprawnie przetransportowany poza obszar zagrożenia, po uprzednim przywróceniu drożności dróg oddechowych i unieruchomienia złamań.

Dzięki takim ćwiczeniom udaje się zawsze znaleźć jakieś niedoskonałości, które należy wyeliminować, ale nadzorujący przebieg ćwiczeń zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej młodszy brygadier Maciej Krajewski z Komendy Powiatowej PSP był zadowolony ze stanu wyposażenia, przygotowania pojazdów i sprzętu do działań, zabezpieczenia ratowników w odzież specjalną i uzbrojenie osobiste, umiejętności współdziałania, z wyszkolenia druhów oraz praktycznej wiedzy na temat obsługi sprzętu pożarniczego i ratowniczego.

          Więcej zdjęć...
                 
Pożar w lesie pod Ciechanowcem - ćwiczenia OSP 

fot. O.R. Tomaszewska MPI


 

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 26 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: dmuchańce, animacje i zabawy w plenerze, Rodzinne Zawody Wędkarskie... »»
 
Zaproszenie na wernisaż wystawy
Zaproszenie na wystawę w Muzeum RolnictwaMuzeum Rolnictwa im Ks. K. Kluka zaprasza 23 maja o godz. 12.00 na otwarcie wystawy "Białoruskie Stroje Ludowe" z kolekcji Białoruskiego Pańtwowego Muzeum Architektury Narodowej i Życia Codziennego.. »»
 
Oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 16 maja 2019 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń z zakresu społeczeństwa obywatelskiego... »»
 
Rolnicze badania ankietowe 2019 r.
Badania ankietowe w 2014 r.Od 1 czerwca 2019 r. będą realizowane badania dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej. Na terenie województwa podlaskiego wykonywać je będą pracownicy oraz ankieterzy Urzędu Statystycznego... »»
 
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorców
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorcówBurmistrz Ciechanowca zaprasza wystawców i przedsiębiorców, twórców ludowych, producentów potraw regionalnych, do bezpłatnego udziału w Jarmarku Świętojańskim... »»
 
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił wypożyczalnię rowerów, która obecnie mieści się przy Punkcie Informacji Turystycznej pl. 3 Maja 31. Czynna w godzinach otwarcia PIT... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl