Pożar w lesie pod Ciechanowcem - ćwiczenia OSP Drukuj
16.06.2010.

 Pożar w lesie pod Ciechanowcem - ćwiczenia OSP

fot. O.R. Tomaszewska MPI

W tym roku ciechanowieckie Ochotnicze Straże Pożarne sprawdzały swoją sprawność we współpracy gasząc "pożar" w lesie pomiędzy Ciechanowcem a Kozarzami.
 
Ponad sześćdziesięciu strażaków doskonaliło umiejętności działania w przypadku zdarzeń wymagających użycia do działań gaśniczych dużej ilości sił i środków.  Dziewięć samochodów będących w posiadaniu jednostek z Ciechanowca, Bujenki, Koców-Basi, Pobikier, Winny-Chrołów, Tworkowic, Wojtkowic Starych i Kozarzy zostało rozstawionych na trasie pomiędzy Ralką a miejscem "pożaru". Wodę pobierano z Ralki przy pomocy pompy szlamowej i pompy pływającej Niagara, po czym przetłaczano przez kilometr połączonych  węży gaśniczych do miejsca, gdzie podawano prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się las.

Sprawdzono także umiejętność udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym przy pomocy zestawu medycznego PSP R-1. "Poszkodowany" został sprawnie przetransportowany poza obszar zagrożenia, po uprzednim przywróceniu drożności dróg oddechowych i unieruchomienia złamań.

Dzięki takim ćwiczeniom udaje się zawsze znaleźć jakieś niedoskonałości, które należy wyeliminować, ale nadzorujący przebieg ćwiczeń zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej młodszy brygadier Maciej Krajewski z Komendy Powiatowej PSP był zadowolony ze stanu wyposażenia, przygotowania pojazdów i sprzętu do działań, zabezpieczenia ratowników w odzież specjalną i uzbrojenie osobiste, umiejętności współdziałania, z wyszkolenia druhów oraz praktycznej wiedzy na temat obsługi sprzętu pożarniczego i ratowniczego.

          Więcej zdjęć...
                 
Pożar w lesie pod Ciechanowcem - ćwiczenia OSP 

fot. O.R. Tomaszewska MPI


 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl