Tomasz Olszewski wicemistrzem Gimnazjady i brązowym medalistą Samsung Athletic Cup Drukuj
23.06.2010.

Dobiegły końca starty młodych ciechanowieckich lekkoatletów w sezonie 2009/2010. Najlepszymi osiągnięciami może pochwalić się Tomasz Olszewski, który na sprinterskim dystansie 100 m poprawił swój rekord życiowy (11,51), został wicemistrzem XI Podlaskiej Gimnazjady i zdobył brązowy medal w ogólnopolskich zawodach z cyklu Samsung Athletic Cup.

Z siedmiorga uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, którzy w czasie eliminacji powiatowych X Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce im. Zbigniewa Orzeszko rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Ciechanowcu zakwalifikowali się do półfinału wojewódzkiego grupy zachodniej, w Białymstoku wystąpiło sześcioro.Były to pierwsze występy 12 i 13 latków na tak dużych zawodach - mimo tremy Karolina Czarnecka w biegu na 80 m ppł. zajęła 9 miejsce (17,26), Sylwia Zagubień w rzucie 400 g oszczepem była 15 (12,98), Tomasz Reczko na 200 m ppł. był 15 (37,02), Rafał Pampuch na 600 m był 22 (2;01,05), startujący w dwóch konkurencjach Mateusz Świerżewski był 19 (9,02) na 60 m i w skoku w dal (3,98), Dawid Rytel zajął 20 miejsce (15,48) w rzucie dyskiem 0,6 kg i 9 miejsce w rzucie 400 g oszczepem (27,38), Mateusz Wysocki w rzucie oszczepem zajął 14 miejsce (25,01).

W półfinałach XI Podlaskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce im. Stanisława Baszenia wystartowała liczna grupa uczniów naszego gimnazjum. Wśród dziewcząt Karolina Łempicka z wynikiem 2;03,05 zajęła 19 miejsce na 600 m, w skoku wzwyż Gabriela Sokołowska zajęła 7 miejsce (140 cm), a Klaudia Markowicz 15 miejsce (130), Justyna Niemyjska  - 6 miejsce w pchnięciu kulą (10,07), w rzucie oszczepem Martyna Florczuk z wynikiem 24,42 m uplasowała się tuż za podium na 4 miejscu, a Martyna Stankiewicz na 10 (20,62). Chłopcy na 300 m zajęli 7 miejsce - Grzegorz Binaś (40,33) i 25 - Wojciech Ołtarzewski (43,98), na 600 m Michał Kamiński był 5 (1;32,88), 1000 m - 16 miejsce Szymon Wanaks (3;10,09), 2000 m - 19 miejsce Hubert Miszczuk (7;44,87), oszczep 600g - 10 miejsce Bartosz Niemyjski (37,14), dysk 1kg - 9 miejsce Grzegorz Zaremba (34,58) i 16 miejsce Szymon Brzeziński (29,73), skok wzwyż - na miejscach 12-15 uplasował się Karol Wojtkowski (150), skok w dal - 17 miejsce Tomasz Olszewski (5,08), kula 5 kg - 22 miejsce Szymon Brzeziński (9,12), 100 m - 4 miejsce Karol Wojtkowski (12,18), 10 miejsce Piotr Olszewski (12,38). najwartościowsze wyniki i awans do Finału Gimnazjady uzyskali Grzegorz Zaremba, który pchnął kulą na odległość 12,93 m i zajął 2 miejsce; sztafeta 4x100 m - 2 miejsce z czasem 47,68 s oraz Tomasz Olszewski, który wygrał rywalizację na 100 m bijąc rekord życiowy (11,51).

W finale Gimnazjady Grzegorz Zaremba pchnął kulę na odległość 10,68 m i zajął 14 miejsce, a sztafeta 4x100 m była 6 mimo, że poprawiła czas biegu na 47,38 sekund. Tomasz Olszewski został wicemistrzem  Gimnazjady pokonując dystans 100 m w czasie 11,62 s.

Tomasz Olszewski brał też udział w rozgrywanych w Łodzi ogólnopolskich finałach tegorocznego cyklu Samsung Athletic Cup. Stabilizacja formy na wysokim poziomie pozwoliła mu zająć 3 miejsce (11,67) w biegu na 100 m i zdobyć brązowy medal.