XLI sesja Rady Miejskiej w Ciechanowcu Drukuj
25.06.2010.


W czasie XLI sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu Burmistrz przedstawił sprawozdanie z prac pomiędzy sesjami.

W tym czasie: został rozstrzygnięty przetarg na docieplenie elewacji i dachu budynku Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu; trwa procedura odwoławcza w sprawie rozstrzygnięcia  przetargu na modernizację kotłowni i wymianę instalacji c.o. w budynku Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu; w pogrzebie zmarłego Honorowego Obywatela Ciechanowca Huberta Ressa wzięła udział 3 osobowa delegacja; Komisja Regulacyjna do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich umorzyła postępowanie w sprawie zwrotu Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie działki przy ul. Uszyńskiej; został przekazany plac budowy spółce wykonującej remont mostu w Ciechanowcu - uruchomienie przeprawy pontonowej nastąpi ok. 2 lipca,  dwukrotnie zawieziono do gminy Słubice w pow. płockim, gdzie  zalanych zostało 400 gospodarstw, dary dla powodzian: żywność, wodę, środki czystości, a teraz, gdy powodzianie wracają do swych domów, potrzebna będzie pasza i siano dla zwierząt; p.o. Sekretarz Gminy została Agnieszka Uszyńska posiadająca wykształcenie wyższe, tytuł licencjata w zakresie zarządzania, tytuł magistra ekonomii oraz studia podyplomowe z prawa w administracji samorządowej, prezes Stowarzyszenia "Tutor"; ukończono pierwszy etap prac na placu Jana Pawła II, a szykując się do drugiego etapu uzgodniono zakres budowlany  z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, a trwa oczekiwanie na jego zgodę na wycinkę drzew; na ul. Polskiej zakończono prace i ponownie uzgadniano kwestie ruchu - po uzyskaniu zgody Policji, na ul. Polską ma powrócić ruch dwukierunkowy; trwają prace przy świetlicy w Radziszewie-Królach; rozpoczynają się prace na naszych "schetynówkach" przez wieś Czaje-Bagno, Tworkowice i Koce-Basie – Winna-Poświętna; trwają prace na żwirówce Koce-Basie - Kostry; trwa przetarg na wykonanie żwirówki na odcinku Antonin - Sówka; Orkiestra Dęta COKiS uczestniczyła w obchodach Dni Polskich w Kiejdanach na Litwie. Na zakończenie sprawozdania Burmistrz zaprosił na festyn "Wianki na Nurcu 2010", który w tym roku połączony jest z imprezami promującymi Lokalną Grupę Działania "Kraina Bobra" i projekt "Razem dla Polski Wschodniej", którego koordynatorem jest nasza gmina. W piątek przed festynem odbędzie się konferencja rozpoczynająca projekt Razem dla Polski Wschodniej.

W odpowiedzi na interpelacje radnych Burmistrz wyjaśniał m.in. sprawy dotyczące: zaawansowania prac przy sporządzaniu projektów kanalizacji na "Polkach"; wykupów działek na ul. Szkolnej i Wierzbowej; wniosku w sprawie przejęcia od Skarbu Państwa ul. Spółdzielczej, Wspólnej i terenu cmentarza ewangelickiego; sporządzenia nowej dokumentacji dotyczącej modernizacji ul. Pińczowskiej; sporządzenia dokumentacji na wykonanie nawierzchni ul. Wierzbowej (gdy zostanie wykonana kanalizacja).

Radni podjęli uchwały w sprawie przedłużenia umowy dzierżawy działki położonej w Ciechanowcu przy ulicy Drohickiej, zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Winna-Poświętna, zmian w budżecie gminy na 2010 r. oraz uznali za niezasadną skargę T. Bagińskiego na działalność Burmistrza.
          


XLI sesja Rady Miejskiej w Ciechanowcu

XLI sesja Rady Miejskiej w Ciechanowcu

XLI sesja Rady Miejskiej w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl