Wianki na Nurcu - jedyna taka noc... Drukuj
01.07.2010.

 Wianki na Nurcu - jedyna taka noc...

fot. A. Kieliszek MPI

Już po raz 35 odbyła się jedna z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu – Wianki na Nurcu. Tradycyjnie w sobotę najbliższą nocy świętojańskiej na Stadionie Miejskim nad zalewem na Nurcu można było ciekawie spędzić cały dzień, aż do późnej nocy.
Jednym z głównych punktów festynu był „Konkurs na najpiękniejszy wianek”, który trwa od początku imprezy do wieczora. W tym roku zwyciężyła w nim Martyna Dudek z Ciechanowca, Anna Maria Dudek, zajęła drugie miejsce a Weronika Balcerzak z Sokołowa Podlaskiego miejsce trzecie. Wyróżnienie powędrowało do Marzeny Chwaszczewskiej z Brańska. Nagrody zostały zakupione ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W tym roku Festyn “Wianki na Nurcu” wpisał się w cykl imprez pod wspólnym szyldem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Bobra” jako wydarzenie o charakterze promocyjnym, mające na celu informowanie o obszarze działania LGD oraz o Lokalnej Strategii Rozwoju, a także aktywizowanie społeczności lokalnej. Festyn współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Imprezie towarzyszył festyn promujący projekt „Razem dla Polski Wschodniej”, realizowany przez gminy: Brańsk (miejską i wiejską), Ciechanowiec, Jastków, Klukowo, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Rudka, Wysokie Mazowieckie. Gminy uczestniczące w projekcie przygotowały wystawę produktów regionalnych. Stoiska przez nie zaprezentowane  nawiązywały wystrojem do tradycji ludowych, a smacznych wiejskich potraw mógł spróbować każdy uczestnik festynu. Gminy partnerskie wzięły udział w „Turnieju Gmin”, w którym zwyciężyła drużyna z gminy wiejskiej Brańsk. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Ciechanowca, a trzecie miejsce zajęła, gorąco dopingowana, drużyna z Jastkowa (województwo lubelskie).

Imprezę prowadzili Małgorzata Kosik - dziennikarka telewizyjna i Mariusz Staniurski „Zwariowany Pilot” – organizator turystyki przyjazdowej TurLomza.pl.

Festyn rozpoczął się od poświęcenia wody na zalewie przez księdza Andrzeja Polakowskiego, proboszcza parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu. Z programu zaoferowanego przez organizatorów, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Można było skorzystać z bogatej oferty garmażeryjnej czy rozrywkowej m.in. przejazdu kolejką łomżyńską zorganizowanego przez TurŁomża.pl, z budzącego szczególne zainteresowanie widzów Waterball, czyli chodzenia w kuli po wodzie. Można było posłuchać i popatrzeć na występ ciechanowieckich przedszkolaków, występy zespołów tanecznych Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, koncert grupy ”FM” i Orkiestry Dętej, poprzez budzący duży aplauz nastoletnich fanów koncerty zespołów: "Mike Gowin", "Kwiaty Rocka" i  "Sławek Lisowski”.

Uwieńczeniem imprezy było puszczenie wianków na wodę, spektakularny pokaz sztucznych ogni i fajerwerków oraz występ Gwiazdy Wieczoru grupy „PAPA D”.

Organizatorem imprezy był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Urząd Miejski w Ciechanowcu oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Bobra”. Patronat nad Wiankami objęli Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego. Imprezę sponsorowali: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Zakłady Mięsne „Stół Polski” w Ciechanowcu, Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Firma „Klon R” i Piekarnia Ciechanowiecka „Jantar”.

Patronat medialny Polskie Radio Białystok oraz Miejski Portal Internetowy www.ciechanowiec.pl

Towarzyszący Wiankom festyn promujący projekt „Razem dla Polski Wschodniej” współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

 
          Więcej zdjęć...
                 
Wianki na Nurcu - jedyna taka noc... 

fot. Z. Poniatowski MPI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl