buy medication online
 
Inwestycje w Gminie Ciechanowiec Drukuj
08.07.2010.

Drugie półrocze 2010 roku w Gminie Ciechanowiec pełne będzie inwestycji, część z nich rozpoczęła się jeszcze w pierwszym półroczu, inne ruszą już w okresie letnim.

Na placu Jana Pawła II, gdzie zakończył się pierwszy etap przebudowy, jeszcze w tym roku rozpocznie się drugi etap prac polegający na przebudowie ulic na placu Jana Pawła II i zmiana zagospodarowania parku.

Trwa przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej wraz z budową przyłącza wodociągowego oraz budowa zbiornika na nieczystości ciekłe w  Radziszewie-Królach. W trakcie jest modernizacja odcinków drogi dojazdowej do gruntów rolnych na odcinku Koce-Basie – Kostry oraz budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w ulicach: Uszyńskiej, Łomżyńskiej, Kuczyńskiej, Mogilnej, Ralkowej, Polnej i uliczkach bocznych bez nazwy oraz kanalizacji grawitacyjnej i sieci wodociągowej w ul. Glinki i Wiatracznej w Ciechanowcu.

W czwartek, 15 lipca, zamknięty zostanie most przez rzekę Nurzec w Ciechanowcu co jest związane z inwestycją prowadzoną przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku pod nazwą "Budową mostu stałego przez rzekę Nurzec w m. Ciechanowiec w ciągu drogi wojewódzkiej nr 690 Czyżew-Osada - Ciechanowiec - Siemiatycze km 21+064". Utrudnienia w ruchu potrwają do 30 listopada 2010 roku.

W najbliższym czasie rozpoczynają się prace w ramach tzw. "schetynówek" przez wieś Czaje-Bagno, Tworkowice i Koce-Basie – Winna-Poświętna. Ruszy także termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, a także rozpoczęta zostanie modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych (żwirówka) w okolicy wsi Bujenka (na tzw. Sówce).

Ogłoszone zostały przetargi na: pierwszy etap przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku dawnej synagogi na Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz przetarg na budowę kompleksu boisk sportowych "ORLIK" przy COKiS w Ciechanowcu. W najbliższym czasie ogłoszone zostaną przetargi na: przebudowę i rozbudowę budynku po byłej szkole podstawowej na potrzeby świetlicy wiejskiej i biblioteki w miejscowości Pobikry, przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej wraz z budową zbiornika na ścieki socjalne w miejscowości Skórzec oraz przebudowę części budynku byłej szkoły podstawowej z przeznaczeniem na świetlicę wiejską wraz z infrastrukturą w miejscowości Wojtkowice Stare. Te trzy inwestycje współfinansowane będą z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Jeszcze w lipcu ogłoszony zostanie przetarg unijny na zakup trzech samochodów strażackich jeden dla Gminy Ciechanowiec i dwa dla Gminy Perlejewo – zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie złożonym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W sierpniu ogłoszony zostanie przetarg na budowę oświetlenia ulicznego we wsi Nowodwory, a także przetarg na remont dachu i elewacji budynku komunalnego przy pl. 3 Maja.

Na jesieni rozpoczną się prace związane z: budową zatoki parkingowej przy ulicy Wojska Polskiego, przebudową drogi gminnej we wsi Radziszewo-Sobiechowo, przebudową odcinka drogi gminnej Winna-Poświętna – Winna Stara oraz położona zostanie nawierzchnia z kostki betonowej typu polbruk w ciągu pieszo-jezdnym ul. Świętojańskiej oraz w przejściu do ul. Kościuszki.

Jeszcze w tym roku na ul. Uszyńskiej w Ciechanowcu wybudowane i przebudowane zostaną chodniki oraz wybudowana będzie nawierzchnia bitumiczna i parking dla samochodów osobowych. Zadanie to Gmina Ciechanowiec realizuje wspólnie z Powiatem Wysokomazowieckim.

Inwestycje w Gminie Ciechanowiec

Inwestycje w Gminie Ciechanowiec

Inwestycje w Gminie Ciechanowiec

fot. K. Leszczyński MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card