Inwestycje w Gminie Ciechanowiec Drukuj
08.07.2010.

Drugie półrocze 2010 roku w Gminie Ciechanowiec pełne będzie inwestycji, część z nich rozpoczęła się jeszcze w pierwszym półroczu, inne ruszą już w okresie letnim.

Na placu Jana Pawła II, gdzie zakończył się pierwszy etap przebudowy, jeszcze w tym roku rozpocznie się drugi etap prac polegający na przebudowie ulic na placu Jana Pawła II i zmiana zagospodarowania parku.

Trwa przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej wraz z budową przyłącza wodociągowego oraz budowa zbiornika na nieczystości ciekłe w  Radziszewie-Królach. W trakcie jest modernizacja odcinków drogi dojazdowej do gruntów rolnych na odcinku Koce-Basie – Kostry oraz budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w ulicach: Uszyńskiej, Łomżyńskiej, Kuczyńskiej, Mogilnej, Ralkowej, Polnej i uliczkach bocznych bez nazwy oraz kanalizacji grawitacyjnej i sieci wodociągowej w ul. Glinki i Wiatracznej w Ciechanowcu.

W czwartek, 15 lipca, zamknięty zostanie most przez rzekę Nurzec w Ciechanowcu co jest związane z inwestycją prowadzoną przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku pod nazwą "Budową mostu stałego przez rzekę Nurzec w m. Ciechanowiec w ciągu drogi wojewódzkiej nr 690 Czyżew-Osada - Ciechanowiec - Siemiatycze km 21+064". Utrudnienia w ruchu potrwają do 30 listopada 2010 roku.

W najbliższym czasie rozpoczynają się prace w ramach tzw. "schetynówek" przez wieś Czaje-Bagno, Tworkowice i Koce-Basie – Winna-Poświętna. Ruszy także termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, a także rozpoczęta zostanie modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych (żwirówka) w okolicy wsi Bujenka (na tzw. Sówce).

Ogłoszone zostały przetargi na: pierwszy etap przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku dawnej synagogi na Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz przetarg na budowę kompleksu boisk sportowych "ORLIK" przy COKiS w Ciechanowcu. W najbliższym czasie ogłoszone zostaną przetargi na: przebudowę i rozbudowę budynku po byłej szkole podstawowej na potrzeby świetlicy wiejskiej i biblioteki w miejscowości Pobikry, przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej wraz z budową zbiornika na ścieki socjalne w miejscowości Skórzec oraz przebudowę części budynku byłej szkoły podstawowej z przeznaczeniem na świetlicę wiejską wraz z infrastrukturą w miejscowości Wojtkowice Stare. Te trzy inwestycje współfinansowane będą z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Jeszcze w lipcu ogłoszony zostanie przetarg unijny na zakup trzech samochodów strażackich jeden dla Gminy Ciechanowiec i dwa dla Gminy Perlejewo – zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie złożonym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W sierpniu ogłoszony zostanie przetarg na budowę oświetlenia ulicznego we wsi Nowodwory, a także przetarg na remont dachu i elewacji budynku komunalnego przy pl. 3 Maja.

Na jesieni rozpoczną się prace związane z: budową zatoki parkingowej przy ulicy Wojska Polskiego, przebudową drogi gminnej we wsi Radziszewo-Sobiechowo, przebudową odcinka drogi gminnej Winna-Poświętna – Winna Stara oraz położona zostanie nawierzchnia z kostki betonowej typu polbruk w ciągu pieszo-jezdnym ul. Świętojańskiej oraz w przejściu do ul. Kościuszki.

Jeszcze w tym roku na ul. Uszyńskiej w Ciechanowcu wybudowane i przebudowane zostaną chodniki oraz wybudowana będzie nawierzchnia bitumiczna i parking dla samochodów osobowych. Zadanie to Gmina Ciechanowiec realizuje wspólnie z Powiatem Wysokomazowieckim.

Inwestycje w Gminie Ciechanowiec

Inwestycje w Gminie Ciechanowiec

Inwestycje w Gminie Ciechanowiec

fot. K. Leszczyński MPI


 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl