Apel o pomoc powodzianom z Gąbina Drukuj
12.07.2010.

W imieniu samorządu i mieszkańców Miasta i Gminy Gąbin, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową dla gminy Gąbin.

Dotknęła nas katastrofalna w skutkach powódź. W niedzielę 23 maja 2010r. doszło do przerwania wału Wisły w miejscowości Świniary w sąsiedniej gminie, w wyniku czego powstała 117 metrowa wyrwa, przez którą doszło do zalania naszych miejscowości: Troszyn Polski, Nowy Troszyn, Borki, część Dobrzykowa, Starej Korzeniówki, wsi Piaski i Nowego Wymyśla.

Dzięki nieopisanemu wysiłkowi wielu osób, które włączyły się w akcję ratowniczą, udało się zbudować tymczasową przegrodę dolinową (długości 1300 m) i uratować kolejne miejscowości przed zalaniem. Ogrom pracy tysięcy rąk wolontariuszy, mieszkańców, służb ratowniczych, maszyn i urządzeń, oraz olbrzymia ilość materiałów budowlanych wykorzystanych podczas akcji sprawia, że jest ona bardzo kosztowna, ponieważ powódź dotknęła naszą gminę dwukrotnie (w maju I fala, w czerwcu II fala).

Od tego czasu woda powoli opada ukazując swą siłę oraz ogrom zniszczeń. Mieszkańcy terenów zalanych stracili dorobek całego swojego życia, pilnie potrzebują pomocy finansowej i materialnej. Uszkodzona została również infrastruktura techniczna na tych terenach.

Samorząd Miasta i Gminy Gąbin, podjął różnorodne działania obejmujące zarówno pomoc doraźną jak i długofalową polegającą na dobrowolnym przeniesieniu swoich siedlisk na tereny bezpieczne (program: ”BEZPIECZNY DOM W MIEŚCIE I GMINIE GĄBIN”). Jednakże budżet naszej gminy nie jest w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom. Mimo pomocy Państwa, wielu samorządów, firm, instytucji i ludzi dobrego serca, brakuje środków na realizację wszystkich zadań przed którymi została postawiona nasza gmina. Chcielibyśmy pomóc wszystkim mieszkańcom.

Mamy świadomość, że w podobnie trudnej sytuacji finansowej w ostatnim czasie jest wiele gmin i miast w Polsce. Sami w przeszłości pomagaliśmy innym gminom. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie znowu będziemy mogli służyć pomocą, ale w chwili obecnej sami jej potrzebujemy. Bardzo dziękujemy za każdą jej formę. Dla tych gmin i instytucji które będą mogły udzielić wsparcia podajemy numer naszego specjalnego konta.

Mieszkańcy terenów zalanych podczas rozmów i spotkań, wyrażają wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom, którzy nieśli i niosą pomoc.

W imieniu osób poszkodowanych w czasie powodzi z terenu Miasta i Gminy Gąbin jeszcze raz dziękujemy za życzliwość jaką Państwo okazują. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności międzyludzkiej.


                                                           

Z poważaniem
Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin
Krzysztof Jadczak

   

Podajemy nr konta: Urząd Miasta i Gminy w Gąbinie,
ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin

79 1020 3974 0000 5402 0208 0109

PKO BP SA II Regionalny Oddział Korporacyjny w Warszawie
„POMOC DLA POWODZIAN” Gminy Gąbin

 
Pomoc powodzianom z Gąbina 

Pomoc powodzianom z Gąbina

Pomoc powodzianom z Gąbina

Pomoc powodzianom z Gąbina

Pomoc powodzianom z Gąbina

Pomoc powodzianom z Gąbina

fot. Jan Waćkowski


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl