"Edukacja poprzez Karate" Drukuj
31.08.2010.
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 

 

Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Zakończyła się realizacja projektu „Edukacja poprzez Karate”, całkowicie finansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt skierowany był do młodych ludzi z Ciechanowca, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego, Kołak Kościelnych, Nowych Piekut i Szumowa. Łącznie, przez prawie pół roku, 160 dziewcząt i chłopców z obszarów wiejskich Podlasia (z miejscowości do 25 tysięcy mieszkańców), wzięło udział w bezpłatnych treningach i wykładach oraz spotkaniach integracyjnych.

Uczestnicy zajęć nauczyli się pracy nad doskonałością sportową, zapoznali z edukacyjnymi walorami karate, a także z problematyką równości szans kobiet i mężczyzn w tej dyscyplinie sportu. Wielu zawodników Klubu wzięło udział w wakacyjnych obozach sportowych szczególnie tych o charakterze krajowym, gdzie zajęcia prowadzili uznani mistrzowie Kyokushin Budokai jak Holendrzy Martin Van Emmen (Mistrz Świata K1) oraz Daniel Sharifi (Mistrz Świata MMA), a także mistrzowie karate z Chorwacji Shihan Mladen Sancicz (7 Dan), Sensei Nenad Sancicz (4 Dan), Shihan Tomasz Olejnik (6 Dan) i Sensei Artur Więzowski (4 Dan).

Głównym trenerem i koordynatorem projektu był Sensei Artur Więzowski (4 Dan) z Ciechanowca, przy wsparciu sensei Roberta Gaździka (1 Dan) z Zambrowa. W projekcie uczestniczyli wolontariusze, zawansowani i utytułowani zawodnicy Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate: Bartosz Konopka, Tomasz i Emil Figatowscy, Przemysław Brzozowski, Jakub Łyskawy, Przemysław Obliński, Dariusz Lubak.

Wszyscy zainteresowani treningami Kyokushin Budokai, na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego, w nowym roku szkolnym proszeni są o kontakt z Sensei Arturem Więzowskim pod numerem telefonu 604 25 90 53.

 
„Edukacja poprzez Karate”

„Edukacja poprzez Karate” 

„Edukacja poprzez Karate”

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl