buy medication online
 
Z osiołkami przez świat Drukuj
20.09.2010.

Norwegowie  Marianne Lovlie i jej mąż Werner, którzy od 29 lat podróżują piechotą przez świat, przeszli też przez Gminę Ciechanowiec. Byli w 43 krajach Europy, Afryki i Azji. Przetrwali zimę w Rosji i upały w Portugali. Wszystkie te państwa zwiedzili w towarzystwie psów i trzech osłów.

Marianne jest Norweżką a z zawodu informatykiem, natomiast jej mąż Werner z pochodzienia Niemcem a z zawodu inżynierem budowlanym. Poznali się podczas wędrówek po Włoszech. Ona przemierzała ten kraj rowerem, on motocyklem. I takie życie wybrali - wędrowców. Nie noszą zegarków, nie mają telefonów, ich ubrania szyte są w większości ze skór. Żyją z prac sezonowych i z ofiarności ludzi spotykanych podczas swojej wędrówki. Ich cały dobytek przymocowany jest do roweru Marianne. Najczęściej nocują pod namiotem, w miejscach zacisznych, np. w lasach. W Ciechanowcu nocowali na terenie Muzeum Leśnego przy Muzeum Rolnictwa.

Norweskie małżeństwo przeszło ponad 250 tys. kilometrów, a dążą do tego żeby pokonać 384 tys. kilometrów (odległość dzielącą Ziemię i Księżyc). Kolejnym etapem ich wędrówki jest Białoruś.

 
Z osiołkami przez świat 

Z osiołkami przez świat

Z osiołkami przez świat

Z osiołkami przez świat

Z osiołkami przez świat

fot. A. Kieliszek MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card