Program
Sprzątanie Świata Drukuj
22.09.2010.

60 uczniów czwartych klas Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu wraz z nauczycielami włączyło się do ogólnoświatowej akcji „Clean up the World” i zorganizowali lokalną akcję sprzątania terenu w pobliżu ciechanowieckiej targowicy.

Do akcji włączyło się także Nadleśnictwo Rudka oraz Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych FARE w Ciechanowcu. FARE odebrało od uczniów łącznie 20 worków zebranych przez nich śmieci.

W tym roku hasło kampanii brzmi „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady” i jest powiązane z ogłoszonym przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Fundacja Nasza Ziemia oraz Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska", organizatorzy kampanii ”Clean up the World” w Polsce, zwracają uwagę, „że najprostszym sposobem ochrony zagrożonych gatunków są nasze codzienne, świadome decyzje. Segregując odpady, oszczędzając wodę i energię, zastępując samochód komunikacją publiczną lub rowerem chronimy zarówno przyrodę w całej jej złożoności, jak i nas samych!”.

Pamiętajmy, że akcja sprzątania świata trwa tylko przez jeden weekend w roku. Jednak wszyscy mogą na co dzień włączyć się do akcji poprzez „nieśmiecenie i pilnowanie, aby nie śmiecono!”, a także poprzez codzienną segregację odpadów.

 
Sprzątanie Świata – Polska 2010 

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl