Kyokushin Budokai - seminarium szkoleniowe MMA Drukuj
04.10.2010.

W Zambrowie odbyło się szkolenie realizowane w ramach cyklu szkoleń pod nazwą „Wojewódzkie Warsztaty Szkoleniowe - szkolenie młodych mistrzów”.

Celem warsztatów jest przygotowanie młodych zawodników pod kątem startu w różnego rodzaju rywalizacjach sportowych. Szkolenie w Zambrowie poprowadził Łukasz „Juras” Jurkowski zawodnik KSW Team (Konfrontacji Sztuk Walki) największej polskiej organizacji promującej walki MMA, która powstała w 2004 roku.

Łukasz Jurkowski szkolił młodych zawodników z Ciechanowca, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego i Łomży łącznie 50 najlepszych zawodników Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate. W seminarium udział wzięli także instruktorzy sensei Robert Gaździk i Piotr Piotrowski (wychowanek Klubu). Łukasz „Juras” Jurkowski w trakcie szkolenia zwrócił szczególną uwagę na naukę technik walki w parterze, dźwigni oraz sposobu wychodzenie z różnych niebezpiecznych sytuacji w czasie walki.

Projekt „Wojewódzkie Warsztaty Szkoleniowe - szkolenie młodych mistrzów” współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Projekt potrwa do końca listopada 2010 roku, a w jego ramach planowane jest jeszcze jedno seminarium tym razem poświęcone formule K1.

Łukasz „Juras” Jurkowski urodził się 8 marca 1981 roku w Warszawie. Ma 186 cm wzrostu i waży ponad 90 kg. W wieku 17 lat zaczął trenować Taekwon-do i już po trzech miesiącach treningów zdobył złoty medal na Mistrzostwach Warszawy Taekwon-do ITF. W roku 2003 zdał egzamin na I Dan Taekwon-do, a w 2004 roku zdobył Puchar Świata w tym sporcie. 2004 rok był dla niego wyjątkowy także pod innymi względami. W styczniu rozpoczął treningi brazylijskiego jiu-jitsu, a już w lutym wystąpił i wygrał w pierwszych Konfrontacjach Sztuk Walki. Juras jest także trenerem (MMA i Taekwon-do) i komentatorem walk i gali MMA dla telewizji.

 

Kyokushin Budokai - seminarium szkoleniowe MMA

Kyokushin Budokai - seminarium szkoleniowe MMA

Kyokushin Budokai - seminarium szkoleniowe MMA

Od lewej Robert Gaździk, Łukasz "Juras" Jurkowski, Artur Więzowski

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl