V Tataspartakiada Drukuj
18.10.2010.

Już po raz piąty w hali sportowej Zespołu Szkół w Łazach, w sobotę 9 października 2010, odbył się piknik sportowo-rodzinny, czyli Tataspartakiada. Wzięło w nim udział 14 drużyn z całego kraju.

Swoje reprezentacje wystawiły placówki opiekuńczo – wychowawcze, stowarzyszenia oraz warsztaty terapii zajęciowej z: Warszawy, Ożarowa Mazowieckiego, Sierpca, Białobrzegów, Ciechanowca, Siemiatycz, Zuzeli, Długoborza. Wolontariusze, którzy w ubiegłych latach byli uczestnikami imprezy, objaśniali do ostatniej chwili swoim mniej doświadczonym kolegom i koleżankom istotę zawodów i poszczególne konkurencje sportowe. Na trybunach zasiedli znakomici goście, przedstawiciele Urzędów Wojewódzkich, Powiatów i Gmin, a także wielu radnych, przedsiębiorców, ludzi nauki, przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych.

Kilka minut po godzinie 11.00 zabrzmiały dźwięki piosenki „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Prezes Mazowieckiego Związku Pracodawców w Gminie Lesznowola - Jacek Arendarski, wręczając Jackowi Zalewskiemu, Prezesowi Stowarzyszenia Dobra Wola OPP, białą koszulkę, symbol V Tataspartakiady. Po chwili dowodzenie nad całością  przejął Zielony Skrzat Galicyjski i porwał wszystkich obecnych do wielkiej lokomotywy integracyjnej w takt kilkunastu bębnów. Jak u Tuwima, ruszył niezwykły korowód złożony ze sprawnych i niepełnosprawnych, starszych i młodszych, ważnych i zwyczajnych. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe, które, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, przebiegły bardzo sprawnie, sprawiając uczestnikom mnóstwo satysfakcji.

W tym roku po raz pierwszy przyznawany był tytuł Super Taty, poprzedzony rozgrywkami pomiędzy ojcami przybyłymi na imprezę. Wśród zawodników przechadzały się bajkowe postacie: smoki, tygrysy, zające, bociany, aktorzy z teatru „Gagatki Beatki Ojcowie i Matki”. Psy terapeuci z niezwykłą cierpliwością znosiły wszystkie akty miłości i sympatii okazywane im przez zawodników Dla wszystkich przybyłych przygotowano słynną już zupę z dyni. Wielką atrakcją okazał się pokaz „Teatru ognia”, przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Każda drużyna zdobyła puchar, bo wszyscy zwyciężyli. Odchodząc i odjeżdżając, bohaterowie dnia pytali o szóstą Tataspartakiadę w przyszłym roku. Może warto pomyśleć o zorganizowaniu podobnej imprezy integracyjnej na naszym terenie…

                                                                

Stowarzyszenie "Dobra Wola"
w Ciechanowcu


V Tataspartakiada

V Tataspartakiada

V Tataspartakiada

V Tataspartakiada

V Tataspartakiada
                 
V Tataspartakiada 

fot. Stowarzyszenie "Dobra Wola"


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl