"Uśmiech za znaczek" Drukuj
24.11.2010.

Uśmiech za znaczek

Recykling jest w modzie!

Jak grzyby po deszczu powstają nowe inicjatywy zbiórki surowców wtórnych – plastikowe nakrętki, butelki, puszki aluminiowe. My zachęcamy do szczególnej zbiórki – zbiórki znaczków pocztowych! Są lekkie, łatwo dostępne a ich przechowywanie nie stanowi żadnego problemu. Co więcej – mogą przynieść uśmiech dziecka!

Niewielki kawałek papieru, ostemplowany pieczątką pocztową. Każdy z nich ma swoją historię. Każdy, by trafić do Ciebie, przeszedł daleką drogę – często z drugiego końca kraju. Każdy jest szczególny i wyjątkowy – nie tylko dla filatelistów. Nie tylko, bowiem zbieraniem znaczków interesuje się także młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, która organizuje i koordynuje zbiórkę.

Jak zbierać znaczki?

Nie wyrzucaj otwartej koperty! Wytnij lub wydrzyj znaczek z koperty lub pocztówki z półcentymetrowym marginesem tak, aby go nie uszkodzić. Zebrane znaczki prosimy dostarczyć do pedagoga szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Czemu to służy?

Dostarczone przez Was znaczki zostaną posegregowane przez wolontariuszy KSM. Następnie, odpowiednio oznakowane i spakowane, dostarczymy firmie filatelistycznej. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży znaczków dofinansujemy wyjazdy wakacyjne organizowane przez KSM. Fundusze uzyskane ze sprzedaży znaczków są w całości przeznaczane na działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Akcja nie wymaga od Ciebie dużo pracy – ale dzięki Twojemu zaangażowaniu może przynieść wymierne korzyści. Pamiętaj, że bez większego wysiłku możesz zrobić coś dobrego dla dzieci.

Akcja „Uśmiech za znaczek” nie jest ograniczona czasowo.

Przelicznik sukcesu:
 - 1000 sztuk znaczków pocztowych = około 10 zł
 - 60000 sztuk znaczków pocztowych = około 600 zł = jedno zadowolone z wakacji dziecko

                                                      

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl