Program
Wyniki wyborów samorządowych 2010 Drukuj
24.11.2010.

21 listopada 2010 roku w wyborach samorządowych w gminie Ciechanowiec, na 7 642 uprawnionych do głosowania wydano 4 049 kart, ważnych było 3 917 głosów. Frekwencja wyborcza w naszej gminie wyniosła 52,96 %, a w kraju 47,16 %.

W wyborach na Burmistrza Ciechanowca wszystko rozstrzygnęło się w niedzielę. Urzędujący burmistrz Mirosław Reczko ubiegając się o reelekcję uzyskał 76,14 % oddanych ważnych głosów, czyli 3041 mieszkańców naszej gminy głosowało na jego kandydaturę. Eugeniusz Święcki otrzymał 605 oddanych ważnych głosów, czyli 15,15 % , a Krystyna Olędzka 348 oddanych ważnych głosów - 8,71 %.

W wyborach do Rady Miejskiej w Ciechanowcu aż 12 mandatów otrzymali kandydaci z Komitetu Wyborczego Wyborców Praworządna Przyszłość, 1 mandat z Komitetu Wyborczego Wyborców Samorządna Gmina Ciechanowiec oraz 2 mandaty z Komitetu Wyborczego Wyborców Eugeniusza Święckiego.

 Lp. Nr okręgu  Nazwisko
i Imiona
 Nazwa komitetu Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata% głosów ważnych 

 1

 1

Sienicka Bożena

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

 274

42,48%

 2

 1

Fabisiak Jan

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

240

37,21%

 3

 2

Januszkiewicz-Diakowska Zofia Krystyna

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

247

39,84%

 4

 2

Grabowski Jan Paweł

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

149

24,03%

 5

 3

Karolewski Marek

Komitet Wyborczy Wyborców Eugeniusza Święckiego

237

33,76%

 6

 3

Więzowska Monika Agata 

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

328

46,72%

 7

 3

Wierciński Wojciech

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

291

41,45%

 8

 4

Moczulski Stanisław

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

85

45,45%

 9

 5

Tenderenda Tadeusz

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

113

46,50%

 10

 6

Koc Dorota

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

107

35,79%

 11

 7

Czołomiej Tadeusz

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

110

49,11%

 12

 8

Polak Stanisław

Komitet Wyborczy Wyborców Samorządna Gmina Ciechanowiec

116

42,49%

 13

 9

Prokopiak Bogusław

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

104

48,37%

 14

 10

Wojtkowski Andrzej

Komitet Wyborczy Wyborców Eugeniusza Święckiego

158

51,13%

 15

 11

Gromadzki Stefan

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

103

51,50%


Najwięcej głosów oddano w siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej w Kocach-Schabach, gdzie  zagłosowało 68,42 % uprawnionych do głosowania oraz w siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy Wiejskiej w Kosiorkach, gdzie zagłosowało 60,56 % uprawnionych do głosowania.

W wyborach do Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, w okręgu 2 (Ciechanowiec) mandaty otrzymali: Dorota Łapiak na którą oddano 686 ważnych głosów, co stanowi 18,41 % głosów w skali okręgu wyborczego, Elżbieta Trzeszczkowska z 366 ważnymi głosami (9,82 %) oraz Marian Leszczyński z 353 głosami (9,47 %).

Natomiast w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego mandaty w okręgu 4, pod który podlega Gmina Ciechanowiec, otrzymali: z Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego Walenty Korycki z miejscowości Proniewicze – 7074 głosów (8,79 % głosów w skali okręgu wyborczego), z Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP Daria Krystyna Sapińska z Wysokiego Mazowieckiego – 6117 głosów (7,60 %), a z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość Marek Adam Komorowski z Zambrowa – 8439 głosów (10,48 %), Łukasz Siekierko z Wysokiego Mazowieckiego – 6466 głosów (8,03 %), Tadeusz Wojtkowski z Nowych Piekut – 5143 głosów (6,39 %).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl