Wyniki wyborów samorządowych 2010 Drukuj
24.11.2010.

21 listopada 2010 roku w wyborach samorządowych w gminie Ciechanowiec, na 7 642 uprawnionych do głosowania wydano 4 049 kart, ważnych było 3 917 głosów. Frekwencja wyborcza w naszej gminie wyniosła 52,96 %, a w kraju 47,16 %.

W wyborach na Burmistrza Ciechanowca wszystko rozstrzygnęło się w niedzielę. Urzędujący burmistrz Mirosław Reczko ubiegając się o reelekcję uzyskał 76,14 % oddanych ważnych głosów, czyli 3041 mieszkańców naszej gminy głosowało na jego kandydaturę. Eugeniusz Święcki otrzymał 605 oddanych ważnych głosów, czyli 15,15 % , a Krystyna Olędzka 348 oddanych ważnych głosów - 8,71 %.

W wyborach do Rady Miejskiej w Ciechanowcu aż 12 mandatów otrzymali kandydaci z Komitetu Wyborczego Wyborców Praworządna Przyszłość, 1 mandat z Komitetu Wyborczego Wyborców Samorządna Gmina Ciechanowiec oraz 2 mandaty z Komitetu Wyborczego Wyborców Eugeniusza Święckiego.

 Lp. Nr okręgu  Nazwisko
i Imiona
 Nazwa komitetu Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata% głosów ważnych 

 1

 1

Sienicka Bożena

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

 274

42,48%

 2

 1

Fabisiak Jan

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

240

37,21%

 3

 2

Januszkiewicz-Diakowska Zofia Krystyna

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

247

39,84%

 4

 2

Grabowski Jan Paweł

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

149

24,03%

 5

 3

Karolewski Marek

Komitet Wyborczy Wyborców Eugeniusza Święckiego

237

33,76%

 6

 3

Więzowska Monika Agata 

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

328

46,72%

 7

 3

Wierciński Wojciech

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

291

41,45%

 8

 4

Moczulski Stanisław

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

85

45,45%

 9

 5

Tenderenda Tadeusz

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

113

46,50%

 10

 6

Koc Dorota

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

107

35,79%

 11

 7

Czołomiej Tadeusz

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

110

49,11%

 12

 8

Polak Stanisław

Komitet Wyborczy Wyborców Samorządna Gmina Ciechanowiec

116

42,49%

 13

 9

Prokopiak Bogusław

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

104

48,37%

 14

 10

Wojtkowski Andrzej

Komitet Wyborczy Wyborców Eugeniusza Święckiego

158

51,13%

 15

 11

Gromadzki Stefan

Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Przyszłość

103

51,50%


Najwięcej głosów oddano w siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej w Kocach-Schabach, gdzie  zagłosowało 68,42 % uprawnionych do głosowania oraz w siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy Wiejskiej w Kosiorkach, gdzie zagłosowało 60,56 % uprawnionych do głosowania.

W wyborach do Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, w okręgu 2 (Ciechanowiec) mandaty otrzymali: Dorota Łapiak na którą oddano 686 ważnych głosów, co stanowi 18,41 % głosów w skali okręgu wyborczego, Elżbieta Trzeszczkowska z 366 ważnymi głosami (9,82 %) oraz Marian Leszczyński z 353 głosami (9,47 %).

Natomiast w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego mandaty w okręgu 4, pod który podlega Gmina Ciechanowiec, otrzymali: z Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego Walenty Korycki z miejscowości Proniewicze – 7074 głosów (8,79 % głosów w skali okręgu wyborczego), z Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP Daria Krystyna Sapińska z Wysokiego Mazowieckiego – 6117 głosów (7,60 %), a z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość Marek Adam Komorowski z Zambrowa – 8439 głosów (10,48 %), Łukasz Siekierko z Wysokiego Mazowieckiego – 6466 głosów (8,03 %), Tadeusz Wojtkowski z Nowych Piekut – 5143 głosów (6,39 %).

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl