"Wychowanie poprzez karate" Drukuj
30.11.2010.

Mazowiecko-Podlaski Klub Karate realizuje projekt finansowany przez Gminę Ciechanowiec w ramach powierzenia zadania własnego gminy w zakresie profilaktyki uzależnień poprzez zorganizowanie bezpłatnych zajęć ze sportu karate. Projekt jest realizowany od 15 września 2010 roku i potrwa do 23 grudnia 2010 roku.

Celem głównym zadania jest nabycie umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z przeżywanymi napięciami, będącymi źródłem sięgania po używki, a cele szczegółowe zadania to: nauczenie uczestników zadania jak radzić sobie z agresją, zdobycie przez uczestników wiedzy z zakresu walki z patologiami takimi jak alkoholizm i narkotyki, informacji na temat zdrowego trybu życia oraz przeciwdziałania patologiom w otaczającym nas środowisku, wskazanie właściwych zachowań w sytuacjach trudnych w życiu codziennym, zmotywowanie do walki z własnymi słabościami oraz wzrost sprawności fizycznej uczestników projektu, nauka karate i nauka samoobrony.

Realizacja projektu ma także na celu wskazanie młodym ludziom korzyści wynikających z bezpiecznego i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu poprzez treningi karate a także wyrobienie nawyków walki ze słabościami i swoimi problemami poprzez uprawianie sportu karate.

Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i odbywają się we wtorki i w środy w sali sportowej Klubu Karate. We wtorki są to treningi integracyjne czyli grupa młodsza i starsza razem, a w środy grupa dzieci i starszych mają zajęcia osobne po godzinie
– powiedział shihan Artur Więzowski koordynator projektu.

Żeby zapewnić bezpieczeństwo i komfort Klub zakupił dla uczestników zajęć maty treningowe. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate dysponuje także innym sprzętem treningowym (tarczami, rękawicami, kaskami), które zakupił w ramach zadania realizowanego w poprzednim roku i również finansowanego przez Gminę Ciechanowiec, tak więc obecny projekt jest kontynuacją szeroko rozumianych zajęć profilaktycznych poprzez sport karate i służy wielu grupom społecznym zarówno z terenu miasta, jaki i gminy Ciechanowiec.

"Wychowanie poprzez karate"

"Wychowanie poprzez karate"

"Wychowanie poprzez karate"
                
"Wychowanie poprzez karate" 

fot. Mazowiecko-Podlaski Klub Karate


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl