Ciechanowieccy gimnazjaliści z wizytą w Rosbach Drukuj
17.12.2010.

Tradycyjnie, pod koniec roku, grupa młodzieży ciechanowieckiego gimnazjum wyjechała do Rosbach -  partnerskiego miasta Ciechanowca.

„Zostaliśmy przyjęci niezwykle życzliwie i ciepło. Pierwszy dzień upłynął nam na zwiedzaniu Friedbergu. Podziwialiśmy piękny kościół mykwę i zamek. Po obiedzie odwiedziliśmy świąteczny bazar  przy Gimnazjum w Bad Homburg”– powiedziały gimnazjalistki To właśnie w miejscowości Bad Homburg rozbrzmiały tradycyjne polskie kolędy w wykonaniu dziewcząt klasy IIa. Tego samego dnia, po raz pierwszy podczas tego wyjazdu, zaprezentowały polskie jasełka. Jak podkreślają opiekunowie, widowisko zostało przyjęte z ogromnym zainteresowaniem.

W niedzielę wieczorem po raz kolejny dziewczęta zaprezentowały jasełka, tym razem na rynku w Rosbach. Tego samego wieczoru odbyła się wspólna kolacja, która była okazją do podziękowań i wielu miłych słów przekazanych od władz miasta Rosbach pod adresem dyrekcji ciechanowieckiego gimnazjum, burmistrza Ciechanowca oraz osób opiekujących się grupą.

Wizyta w Rosbach była okazją dla gimnazjalistów do spacerów po malowniczych górach Taunus oraz zwiedzenia Frankfurtu nad Menem, a w szczególności Muzeum Explorer. Oczywiście nie obyło się bez odwiedzin na tamtejszym świątecznym bazarze.

W imieniu uczennic klasy IIa składamy serdeczne podziękowanie władzom Rosbach, Andrzejowi Wierzchowskiemu, rodzinom, które użyczyły gościny ciechanowieckiej grupie, burmistrzowi Ciechanowca, dyrektor Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu oraz kierowcy Urzędu Miejskiego Janowi Wodzielakowi.
                

źródło: Gimnazjum im. Papieża
Jana Pawła II w Ciechanowcu

          Więcej zdjęć...
                 
Ciechanowieccy gimnazjaliści z wizytą w Rosbach 

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl