Szkolna grupa Amnesty International Drukuj
21.01.2011.

Logo Amnesty International 

Od września w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu działa szkolna grupa Amnesty International – międzynarodowej organizacji działającej na rzecz praw człowieka. Członkowie organizacji dobrowolnie poświęcają swój czas i energię solidaryzując się z ofiarami przypadków naruszeń praw człowieka.

Wizją Amnesty International jest świat, w którym każdemu człowiekowi przysługują prawa zapisane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i innych uznanych międzynarodowych standardach praw człowieka. Członkowie Amnesty International podejmują praktyczne i skuteczne kroki w celu powstrzymania naruszeń praw człowieka, a jednym z tych działań jest pisanie listów w obronie torturowanych, więzionych za poglądy polityczne czy skazanych na karę śmierci. Ciechanowiecka grupa - Adrianna Janiszewska, Aleksandra Czapkowska, Adrianna Moczulska i Sylwia Bekier napisała już 4 takie listy z nadzieją, że przyniosą oczekiwane efekty.

Szkolna grupa Amnesty International przy Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zajęciach Klubu w każdą środę o godz. 13.30.

źródło: gimcc.webd.pl
         
                  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl