VII Konkurs na Najlepiej Zachowany Zabytek Drukuj
04.02.2011.

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do VII Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2011 r. organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku i Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu.

W konkursie mającym na celu ochronę tradycyjnego, wiejskiego budownictwa drewnianego, propagowanie wiedzy na temat wartości zabytkowej i piękna dawnej wiejskiej architektury drewnianej, zdopingowanie i zachęcanie władz gminnych i właścicieli obiektów drewnianego budownictwa wiejskiego do dbałości o ich stan, rozpropagowanie wśród okolicznych mieszkańców oraz turystów piękna i wartości dawnej zabudowy drewnianej, kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej, dumy z dbałości o zachowane obiekty i potrzeby ich konserwacji i utrzymania oraz wskazanie możliwości dostosowania budynków drewnianych do współczesnych potrzeb z zachowaniem ich naturalnych pierwotnych właściwości, od samego początku biorą udział zabytkowe budynki z terenu naszej gminy.

W 2007 roku w III edycji konkursu budynek wybudowany w  1913 roku w Radziszewie-Królach 1 zdobył III miejsce, w 2008 roku - budynek mieszkalny z 1933 roku z Radziszewa-Króli 2 - III miejsce a budynek z lat 20 XX wieku z Trzask 25a otrzymał wyróżnienie; w 2009 roku - III miejsce zdobył budynek mieszkalny z przełomu XIX/XX wieku znajdujący się przy ulicy Świętojańskiej 5 w Ciechanowcu a wyróżnienie zagroda w Skórcu 27/28 składająca się z budynku mieszkalnego z przełomu XIX/XX w., stodoły, spichlerza, obory z I połowy XX wieku; w 2010 roku wyróżniono budynek mieszkalny z I połowy XX w. z Radziszewa-Sieńczuch 6.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji będą przyjmowane do 1 maja 2011 roku, ocena zgłoszonych budynków przez jury odbędzie się do 30 sierpnia 2011 r., a przyznanie i wręczenie nagród konkursowych nastąpi do 30 października 2011 roku. 

Udział w konkursie należy zgłaszać na adres:

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka
18-230 Ciechanowiec
ul. Pałacowa 5

lub drogą elektroniczną na adres e-mail: zabytekpodlasia@interia.pl 

Regulamin
Karta zgłoszenia                  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl