I Runda Finału Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Futsalu Drukuj
08.03.2011.

W Białymstoku odbyła się I Runda Finału Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Futsalu. Do finału wojewódzkiego po wcześniejszych rozgrywkach powiatowych, półfinale i finale grupy zachodniej awansowała drużyna Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu.

W I Rundzie Finału Wojewódzkiego  12 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy. Nasza drużyna znalazła się w grupie „B”, obok PG 2 Augustów, oraz głównego faworyta rozgrywek PG 15 Białystok ( chłopcy trenujący i grający na co dzień w '”Jagiellonii” Białystok). Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” w czasie 2 x 15 min. W pierwszym meczu nasi piłkarze zmierzyli się z drużyną PG 15.  Po bardzo ciekawym i zaciętym meczu z wieloma niewykorzystanymi sytuacjami i znakomitymi paradami bramkarskimi minimalnie lepsi okazali się uczniowie PG 15 strzelając bramkę na 2- 1, 30 sekund przed końcową syreną. Bramkę w tym meczu dla PG Ciechanowiec zdobył Grzegorz Binaś. W drugim meczu tej grupy PG 15 Białystok rozgromili PG 2 Augustów 7- 1. Ostatni mecz miał decydować, która z drużyn obok PG 15 Białystok awansuje do najlepszej 8 w województwie. W pierwszych minutach obie drużyny skupiły się na defensywie. Końcowe minuty pierwszej połowy  i cała druga to już popis gry naszych zawodników, którzy zwyciężyli ostatecznie 6- 1.

Bramki w tym meczu strzelali 4 – Grzegorz Binaś, 1- Wojciech Popławski, 1- Tomasz Olszewski