Program
Ruszył sezon na szczupaka Drukuj
06.05.2011.

Ruszył sezon na szczupaka 

 fot. D. Markowski 
 Koło Wędkarskie "Jazgarz"

Tradycyjnie już 3 maja członkowie Koła Wędkarskiego “Jazgarz” spotykają się nad rzeką Nurzec, by rozegrać Konkurs w wędkarstwie spinningowym o Puchar Prezesa Koła. Zawody te rozpoczynają sezon połowu szczupaka, a nie ulega wątpliwości, że to właśnie ten drapieżnik pozostaje ulubionym celem wędkarskich wypraw - złowienie szczupaka jest synonimem sukcesu.

W tym roku do zawodów rozgrywanych “na żywej rybie” zgłosiło się 24 członków koła, którzy rozegrali na odcinku Nurca pomiędzy tzw. “krupą” a mostem dwie tury.

Zwycięzcą zawodów okazał się Piotr Łuniewski wyławiając z rzeki Nurzec dwa szczupaki o wymiarach 49 i 41 cm, zdobywając łącznie 1500 punktów. Zdobywca pierwszego miejsca posiada członkowstwo w Klubie od 1996 roku. Drugie miejsce zajęła jedyna kobieta pośród uczestników zawodów - Joanna Laskowska, wyciągając z wody 49 cm szczupaka i zdobywając 950 punktów. Jest to już drugi start Joanny w zawodach. Po raz pierwszy wystartowała w 2006 roku, kiedy to wstąpiła do Koła Wędkarskiego „Jazgarz”. Na trzecim miejscu, z 48 cm szczupakiem i 900 punktami, uplasował się Karol Murawski, który w Kole jest od 1991 roku. Wszyscy nagrodzeni łowią ryby już od wielu lat, dla większości jest to rodzinna tradycja, którą z pasją podtrzymują.

          Więcej zdjęć...

Ruszył sezon na szczupaka

fot. D. Markowski Koło Wędkarskie "Jazgarz"

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl