Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Drukuj
11.05.2011.

W VI LO w Białymstoku odbyła się uroczystość podsumowująca Wojewódzkie  Konkursy Przedmiotowe w gimnazjach, organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty, w której również uczestniczyli laureaci z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu.

W bieżącym roku szkolnym w Gimnazjum w Ciechanowcu do współzawodnictwa o tytuł laureata przystąpiło wielu uczniów. Z licznej grupy uczestników wyłonili się laureaci i finaliści: Tomasz Anasiński - laureat Wojewódzkiego Konkursu  Fizycznego i  Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, Sylwia Kurek – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, Anna Tomczuk – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, Tomasz Olszewski – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Droga do sukcesu to praca indywidualna ucznia kierowanego przez doświadczonych pedagogów: Jolantę Drewnowską-Koziarską (historia), Bożenę Karpińską-Jacyniewicz (chemia), Urszulę Sawicką (język polski) i Teodora Niemyjskiego (fizyka). Zachęcić uczniów do nauki, właściwie ukierunkować, ochronić przed zniechęceniem i dodawać sił  to zadania niełatwe, ale skutecznie budujące wiarę w sens  pracy nauczyciela.

Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu laureata. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego najwyższego wyniku. Laureaci przyjmowani są do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów zawartych w statucie danej szkoły. Finaliści uzyskują dodatkowe 11 punktów podczas rekrutacji.

                                                   

Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w Ciechanowcu
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl