Gram mojej Mamie Drukuj
27.05.2011.

 Koncert na Dzień Matki

fot. Z. Poniatowski MPI

Uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej działającej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu uhonorowali swoje Mamy koncertem z okazji Ich święta.

W czasie koncertu, wystąpiło dwudziestu trzech spośród dwudziestu dziewięciu tegorocznych uczniów Szkoły. Stopień trudności utworów prezentowanych przez młodych muzyków był zróżnicowany, bo występowali i ci, którzy dopiero rozpoczęli naukę, i ci uczący się już kolejny rok. Ale wszyscy zagrali przygotowane przez siebie utwory muzyki klasycznej i popularne melodie z wielkim zaangażowaniem, okazując w ten sposób wdzięczność, szacunek i miłość swoim Mamom.

Podczas koncertu gościnnie wystapił Arkadiusz Kawalec, muzyk od niedawna mieszkający w Nowodworach, który w latach 1975-2010 pracował jako kapelmistrz w cyrkach, które występowały m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Danii, Norwegii. Przez wiele lat był kapelmistrzem cyrku królewskiego w Szwecji. Dla przyjemności gra na akordeonie i nagrał już 3 płyty z wykonywaną na tym instrumencie muzyką krajów, w których bywał w czasie swoich podróży.

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia istnieje przy COKiS od 2007 roku. Zajęcia w Szkole Muzycznej odbywają się codziennie, a prowadzą je Jacek Dudek i Mariusz Prusiński. Dzieci i młodzież uczą się grać na pianinie, keyboardzie, akordeonie, gitarze oraz na instrumentach dętych.

Cały czas trwają zapisy do Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia (najnowszy uczeń rozpoczął naukę w marcu tego roku). Zgłoszenia przyjmowane są w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu przy ul. 11 Listopada 5a.

Informacja w siedzibie COKiS lub pod numerem telefonu 509 153 742

          Więcej zdjęć...
          
Koncert na Dzień Matki 

fot. Z. Poniatowski MPI


 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl