Ciechanowiec w Warszawie Drukuj
24.06.2011.

 Ciechanowiec w Warszawie
Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbył się festyn o charakterze wystawowo-targowym „Podlaskie Gminy Wiejskie w Warszawie” zorganizowany przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego .

W tegorocznej edycji wzięła udział Gmina Ciechanowiec, której stoisko przygotowali pracownicy Referatu Promocji Urzędu Miejskiego, Punktu Informacji Turystycznej oraz gospodynie ze wsi Radziszewo-Króle.

Swoje stoiska zaprezentowało 12 gmin województwa podlaskiego, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna i Związek Gmin Wiejskich. Nie zabrakło także stoisk z rękodziełem i innych podlaskich firm prezentujących swoje produkty.

Stoisko Gminy Ciechanowiec cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Warszawy, jak i turystów, którzy tego dnia zwiedzali warszawski Rynek Starego Miasta. Wszyscy mogli spróbować potraw regionalnych, a te docenione przez podniebienie można było zakupić u gospodyń z Radziszewa-Króli, które zysk ze sprzedaży przeznaczyły na potrzeby świetlicy wiejskiej w swojej wsi. Wśród wyrobów kulinarnych, które Panie przygotowały, nie zabrakło cieszącego się dużym popytem chleba razowego ze smalcem i ogórkiem małosolnym, pierogów z serem i śmietaną oraz pierogów z kapustą i grzybami, kiszki ziemniaczanej czy pyz z mięsem. Skosztować można było także obwarzanek, parowców, racuchów drożdżowych i sodowych, piernika, sernika i makowca.

„Hitem naszego stoiska był „kartofelnik ciechanowiecki” oraz „bądki ciechanowieckie”, czyli babka ziemniaczana oraz pyszne bułeczki z dżemem” - powiedziała gospodyni z Radziszewa-Króli - dużym zainteresowaniem cieszyło się też piwo jałowcowe” - dodała. 

Ponadto na stoisku zaprezentowano ofertę wydawniczą oraz materiały turystyczno-promocyjne o Gminie Ciechanowiec. Zwiedzający interesowali się możliwością spędzenia urlopu lub weekendu połączonego z aktywnym wypoczynkiem. Pytali się o zabytki a także okoliczne atrakcje, które mogą urozmaicić ich pobyt w naszej gminie.
 
Atrakcją ciechanowieckiego stoiska były występy Arkadiusza Kawalca (byłego kapelmistrza cyrku królewskiego w Szwecji, mieszkającego w okolicy Ciechanowca), który grą na akordeonie zaprezentował bogaty repertuar utworów polskich i zagranicznych. Jego kilkukrotne występy na scenie spotkały się z dużym aplauzem publiczności i zainteresowaniem za kulisami.

          Więcej zdjęć...
          
Ciechanowiec w Warszawie 

fot. P. Filiński PIT

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl