buy medication online
 
Wianki na Nurcu 2011 Drukuj
30.06.2011.
 Wianki na Nurcu 2011

Już po raz 36 odbyła się jedna z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu – Wianki na Nurcu. Festyn rozpoczął się od poświęcenia wody na zalewie przez księdza Andrzeja Polakowskiego, proboszcza parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu.

Z programu zaoferowanego przez organizatorów, każdy mógł wybrać coś dla siebie, skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Można było posłuchać i popatrzeć na występ ciechanowieckich przedszkolaków, występy zespołów tanecznych Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, akordeonisty Arkadiusza Kawalca, koncert  Orkiestry Dętej COKiS, grupy "Kwiaty Rocka", a także potańczyć przy muzyce rozrywkowej zespołów FOCUS , LIVERSS i Gwiazdy Wieczoru zespołu „CLASSIC” .

Wiele atrakcji dostarczył widzom Turniej Sołectw, w którym zaciekle rywalizowali mieszkańcy z sołectw: Bujenka, Czaje-Bagno, Pobikry i Skórzec. Sołectwa zapewniły widzom nie tylko wrażenia sportowe, ale i smakowe. Zaprezentowane stoiska, nawiązujące do tradycji ludowych i stoły pełne wiejskich potraw, których każdy mógł skosztować, były nie lada gratką dla uczestników imprezy.

Jednym z głównych punktów festynu był „Konkurs na najpiękniejszy wianek”. W tym roku pierwszą nagrodę zdobyła Anna Dudek, drugie miejsce Małgorzata Murawska, a miejsce trzecie Martyna Dudek. Wyróżnienie otrzymała Marika Chojnowska. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie. Nagrody zostały zakupione ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Uwieńczeniem imprezy było puszczenie wianków na wodę oraz spektakularny pokaz sztucznych ogni.

W tym roku Festyn “Wianki na Nurcu” już po raz drugi wpisał się w cykl imprez pod wspólnym szyldem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Bobra” jako wydarzenie o charakterze promocyjnym, mające na celu informowanie o obszarze działania LGD oraz o Lokalnej Strategii Rozwoju, a także aktywizowanie społeczności lokalnej. Festyn współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Festynowi towarzyszyła tematyczna impreza „Opowieści z Narwi” promująca  projekt „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ze środków unijnych sfinansowano między innymi dwa zespoły muzyczne i ulotki informujące o projekcie.

Imprezę prowadziła Gosia Kosik - dziennikarka telewizyjna. Organizatorem „Wianków na Nurcu” był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Urząd Miejski w Ciechanowcu oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Bobra”. Patronat nad Wiankami objęli Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego. Impreza, poza wspomnianymi wyżej środkami unijnymi, finansowana była także przez Sponsora Głównego Kompanię Piwowarską S.A., Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Zakłady Mięsne „Stół Polski” w Ciechanowcu, Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu i Odział Banku Pekao SA w Ciechanowcu.

Patronat medialny: TVP Białystok, Polskie Radio Białystok, Miejski Portal Internetowy www.ciechanowiec.pl oraz TV Białystok, który przygotował i wyemitował reportaż z imprezy tematycznej.

          Więcej zdjęć...
          
Wianki na Nurcu 2011 

fot. Z. Poniatowski, M. Chojnowski, S. Kubaczyk

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card