Wianki na Nurcu 2011 Drukuj
30.06.2011.
 Wianki na Nurcu 2011

Już po raz 36 odbyła się jedna z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu – Wianki na Nurcu. Festyn rozpoczął się od poświęcenia wody na zalewie przez księdza Andrzeja Polakowskiego, proboszcza parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu.

Z programu zaoferowanego przez organizatorów, każdy mógł wybrać coś dla siebie, skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Można było posłuchać i popatrzeć na występ ciechanowieckich przedszkolaków, występy zespołów tanecznych Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, akordeonisty Arkadiusza Kawalca, koncert  Orkiestry Dętej COKiS, grupy "Kwiaty Rocka", a także potańczyć przy muzyce rozrywkowej zespołów FOCUS , LIVERSS i Gwiazdy Wieczoru zespołu „CLASSIC” .

Wiele atrakcji dostarczył widzom Turniej Sołectw, w którym zaciekle rywalizowali mieszkańcy z sołectw: Bujenka, Czaje-Bagno, Pobikry i Skórzec. Sołectwa zapewniły widzom nie tylko wrażenia sportowe, ale i smakowe. Zaprezentowane stoiska, nawiązujące do tradycji ludowych i stoły pełne wiejskich potraw, których każdy mógł skosztować, były nie lada gratką dla uczestników imprezy.

Jednym z głównych punktów festynu był „Konkurs na najpiękniejszy wianek”. W tym roku pierwszą nagrodę zdobyła Anna Dudek, drugie miejsce Małgorzata Murawska, a miejsce trzecie Martyna Dudek. Wyróżnienie otrzymała Marika Chojnowska. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie. Nagrody zostały zakupione ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Uwieńczeniem imprezy było puszczenie wianków na wodę oraz spektakularny pokaz sztucznych ogni.

W tym roku Festyn “Wianki na Nurcu” już po raz drugi wpisał się w cykl imprez pod wspólnym szyldem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Bobra” jako wydarzenie o charakterze promocyjnym, mające na celu informowanie o obszarze działania LGD oraz o Lokalnej Strategii Rozwoju, a także aktywizowanie społeczności lokalnej. Festyn współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Festynowi towarzyszyła tematyczna impreza „Opowieści z Narwi” promująca  projekt „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ze środków unijnych sfinansowano między innymi dwa zespoły muzyczne i ulotki informujące o projekcie.

Imprezę prowadziła Gosia Kosik - dziennikarka telewizyjna. Organizatorem „Wianków na Nurcu” był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Urząd Miejski w Ciechanowcu oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Bobra”. Patronat nad Wiankami objęli Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego. Impreza, poza wspomnianymi wyżej środkami unijnymi, finansowana była także przez Sponsora Głównego Kompanię Piwowarską S.A., Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Zakłady Mięsne „Stół Polski” w Ciechanowcu, Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu i Odział Banku Pekao SA w Ciechanowcu.

Patronat medialny: TVP Białystok, Polskie Radio Białystok, Miejski Portal Internetowy www.ciechanowiec.pl oraz TV Białystok, który przygotował i wyemitował reportaż z imprezy tematycznej.

          Więcej zdjęć...
          
Wianki na Nurcu 2011 

fot. Z. Poniatowski, M. Chojnowski, S. Kubaczyk

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl