VII Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Drukuj
05.08.2011.

VII Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

 fot. S. Kubaczyk MPI

Nawet gwałtowna ulewa nie przeszkodziła miłośnikom jednej z najstarszych dyscyplin jeździeckich w udziale w VII Podlaskich Zawodach w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi w Ciechanowcu. Na starcie w poszczególnych kategoriach zaprezentowały się 23 zaprzęgi.

W kategorii pojazdów jednokonnych ubiegłoroczny sukces powtórzył Leszek Kostro ze wsi Lubowicze-Kąty na koniu Passa, II miejsce zajął Andrzej Gawrysiuk ze wsi Miłkowice-Paszki na koniu Roksana, III miejsce Marek Witkowski z Warszawy na koniu Bakaro.

W zaprzęgach dwukonnych: I miejsce zajął Grzegorz Dobrogowski z Zadobrza na koniach Epoka i Rusłana, II miejsce reprezentant organizatora imprezy, Klubu Jeździeckiego "Gepard", Karol Niewiarowski z Ciechanowca na koniach Aron i Riko, III miejsce Stanisław Tymiński ze wsi Tymianki-Adamy na koniach Balbina i Anabella.

Wśród zawodników klubów sportowych biorących udział w konkursie szybkości najlepszy okazał się zawodnik KBL Bełchatów, Marcin Kiliańczyk na koniach Mahab i Sorento, II miejsce zajął uczestnik Mistrzostw Świata w Powożeniu, reprezentant Stajni Sokola Góra, Ryszard Gil na koniach Lindo i Barok, a III miejsce reprezentantka tej samej stajni Krystyna Gil na koniu Efekt.

W kategorii powozów biorących udział w paradzie powozów historycznych przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody, które zdobyli: Czesław Filiński z Ciechanowca prezentujący powóz typu kalesza, konie Haftka i Tamka oraz Tadeusz Korycki z Zaszkowa w powozie glasslandauer, konie Aris i Alan.

Organizatorami imprezy odbywającej sie pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Wysokomazowieckiego i Burmistrza Ciechanowca byli Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku i Jeździecki Klub Sportowy "Gepard" z Ciechanowca.

          Więcej zdjęć...

VII Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

fot. S. Kubaczyk MPI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl